Wszystkie zapowiedzi z Devolver Direct 2024

Panel Devolver Direct 2024 dobiegł końca. Jak co roku dostarczył szalone inscenizowane segmenty, czysty chaos oraz zapowiedzi gier, których oczekujemy od wydawcy Devolver Digital.

W tym roku, 20-minutowy pokaz Devolver Direct w ramach Summer Game Fest 2024, zawierał prezentacje sześciu gier. Znalazły się tam nowe zapowiedzi, ogłoszenia dat premiery długo oczekiwanych tytułów, ujawnienie nadchodzących DLC oraz ekscytująca aktualizacja Cult of the Lamb z trybem kooperacji. Nie przedłużając, poniżej zebraliśmy wszystkie zapowiedzi z panelu Devolver Direct 2024.

Zobacz również: Popkulturowy przegląd miesiąca – najciekawsze premiery filmów, gier, książek i komiksów czerwca


Cult of the Lamb Unholy Alliance


Unholy Alliance to kolejna darmowa aktualizacja dla kultowego roguelite od deweloperów Massive Monster, która wprowadza zupełnie nową grywalną postać: odpowiednio demonicznie wyglądającą Kozę. Baranek i Koza będą mogli wymieniać się bronią, walczyć plecami do siebie, aby zadawać dodatkowe obrażenia, lub synchronizować ataki, aby trafić krytycznie wszystkich heretyków, których razem skoszą. Oprócz trybu kooperacji, rozszerzenie Unholy Alliance wprowadzi nowe karty tarota, budynki, zadania naśladowców i wiele więcej. Planowo ma trafić do gry 12 sierpnia na PC, PS5, PS4, Xbox Series X|S i Switch.


Tenjutsu


Tenjutsu to zupełnie nowa gra od twórców Dead Cells, która pojawiła się na Devolver Direct ze zwiastunem inspirowanym anime z lat 90. W grze wcielimy się w renegata yakuzy, który chce przeciwstawić się swoim byłym współpracownikom i rozluźnić ich kontrolę nad Secret Garden City. Celem bedzie pokonanie czterech syndykatów przestępczych, które kontrolują miasto. Przedzierając się przez nie odblokujemy nowe bronie, filmy walki i obszary do zbadania. Nie podano jeszcze niestety daty premiery. Wiemy jednak, że gra pojawi się na PC i konsolach, gdy tylko zostanie wydana.


Possessors


Possessors to druga całkowicie nowa gra ujawniona podczas tegorocznego Devolver Direct. Gra pochodzi od niezależnego dewelopera Heart Machine (Hyper Light Drifter, Solar Ash). Ten side-scroller akcji opiera się w dużej mierze na walce platformowej w pięknie zilustrowanym świecie 3D, który doświadczył międzywymiarowej katastrofy. Gracze natomiast wcielają się w Lucę, gospodarza, i Rehma, jej niechętnego do współpracy odpowiednika. Na przemierzenie czeka tymczasem otwarty świat z wieloma ścieżkami narracji, postaciami do poznania i precyzyjną rozgrywką platformową. Gra Possessors pojawi się na PC i konsolach w 2025 roku.


Anger Foot


Deweloper Terra Nil, Free Lives, wkrótce przeniesie nieskrępowany chaos Anger Foot na PC. O tej pierwszoosobowej grze kopanej mówi się już od jakiegoś czasu. W końcu jednak mamy datę premiery. W Anger Foot będziesz uzbrojony w broń i swoje bardzo szybkie, bardzo wściekłe stopy. Posłużą one do walki w Shit City i odblokowania nowych butów aby ulepszyć swoje moce. Anger Foot pojawi się na PC 11 lipca.


The Crush House


Inspirowana programami reality show strzelanka The Crush House doczekała się daty premiery podczas Devolver Direct, jak również wersji demonstracyjnej na platformie Steam. Naszym zadaniem jako nowego producenta programu będzie sfilmowanie miłości, pożądania i absolutnie najgorszego sortu scen walki w rezydencji Malibu w stylu Love Island. Od naszego sukcesu zależą dalsze losy programu. To jednak nie wszystko. Mroczna tajemnica czeka na ujawnienie. Aby odkryć wszystkie sekrety The Crush House trzeba będzie eksplorować rezydencję w nocy. Pikantna, ale złowieszcza nowa przygoda pojawi się na PC 9 sierpnia. Natomiast demo Steam jest dostępne już teraz.


The Talos Principle 2 Road to Elysium


The Talos Principle 2 otrzyma 14 czerwca zupełnie nowe rozszerzenie w postaci Road to Elysium. Podzielone będzie na trzy odrębne rozdziały, każdy z własnymi zagadkami, mechaniką i unikalnymi nowymi lokacjami do odkrycia. Trzy rozdziały ukażą się jako płatne rozszerzenie na PC, PlayStation i Xbos Series X|S w przyszłym tygodniu.


Źródło obrazka głównego: oficjalna grafika promocyjna panelu Devolver Direct 2024

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze