Premiera serialu Doppelgänger. Sobowtór już 5 lipca w Max

Czteroodcinkowy thriller psychologiczny Doppelgänger. Sobowtór to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia agenta służb specjalnych, który kradnie tożsamość innemu mężczyźnie. Udając kogoś, kim nie jest, robi karierę szpiegowską. W roli głównej występuje Jakub Gierszał. Wszystkie odcinki serialu będzie można obejrzeć na platformie Max od 5 lipca. To kolejna polska nowość, którą można obejrzeć w serwisie. 

Akcja serialu Doppelgänger. Sobowtór rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny na przełomie lat 70. i 80. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu. Korzysta z możliwości, jakie daje mu ówczesny świat zachodni. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku i pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę. Postawi ich ona przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

Zobacz również: Doppelgänger. Sobowtór – recenzja filmu. Pełnokrwisty polski thriller

Doppelgänger. Sobowtór
Fot. Materiał prasowy/Warner Bros. Discovery

Serial to rozszerzona, uzupełniona wersja filmu o tym samym tytule w reżyserii Jana Holoubka. Obraz zdobył 5 nagród indywidualnych podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 13 nominacji do 26. Polskich Nagród Filmowych Orły. Statuetkę Orła w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska przyznano Tomaszowi Schuchardtowi, filmowemu Janowi Bitnerowi.

Serial jest wzbogacony o dodatkowe wątki. Opowiada między innymi o życiu głównego bohatera Hansa Steinera w Polsce. Wspomina także o patriotycznych korzeniach rodziny Jana Bitnera i jego zmaganiach z codziennością życia w komunistycznej Polsce. Rozszerzona wersja serialowa oferuje także bardziej złożone zakończenie.

Fot. główna: Materiał prasowy/Warner Bros. Discovery.

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze