Najlepsze filmy 2024 roku


Luty 


Obsesja

Obsesja w reżyserii Todda Haynesa stopniowo wylewa z siebie coraz więcej cringe’u, sprawiając, że widz czuje się coraz bardziej niekomfortowo. Jednocześnie jego zaintrygowanie rośnie, a produkcja specjalnie stopniowo i powoli odsłania kolejne karty. Rewelacyjny duet Natalie Portman i Julianne Moore nadał historii emocjonalny wymiar, w którym rzeczywistość mierzy się z kolejnymi kłamstwami i manipulacją.

Nasza ocena: 8/10


Setki bobrów

Setki bobrów to prawdziwie szalony projekt, który wykorzystując slapstkickową komedię, sprawnie łączy elementy Looney Tunes z surrealizmem filmów George’a A. Romero. Ta sprawnie skonstruowana historia, która stale zaskakuje kreatywnymi pomysłami i humorem, jest w stanie dostarczyć mnóstwa rozrywki nawet najbardziej wymagającym widzom. Tak unikalnego, niesłusznie zapomnianego obecnie przez twórców, stylu niemego kina komediowego prawdopodobnie nie powstydziłby się sam Charlie Chaplin ani Buster Keaton.

Nasza ocena: 7.5/10


Priscilla 

Priscilla Sofii Coppoli jest udanym filmem o postaci często zapominanej w historii Elvisa. Nie wszystkim będzie odpowiadać powolne tempo produkcji oraz przede wszystkim przedstawienie osoby Presleya. Jednak mimo wszystko warto wybrać się do kina i zobaczyć historię kobiety skazanej na coś więcej, niż bycie żoną króla rock and rolla.

Nasza ocena:  8/10


Dobrzy Nieznajomi

Dobrzy Nieznajomi to film smutny, pełen bólu. Opowiadający przede wszystkim o żałobie i samotności. I szkoda, że zdarza mu się emocjonalnie zaszantażować widza. Film jest jak najbardziej do polecenia, tylko trzeba podejść do niego z odpowiednimi oczekiwaniami. Nie jest żadnym odkryciem, jednak to wciąż solidne kino.

Nasza ocena: 7/10


Bracia ze stali

Sean Burkin udowodnił, że to właśnie życie pisze najlepsze scenariusze. Opowieść o przeklętej rodzinie Von Erich zasługuje na swoje miejsce w historii. Bracia ze stali nie są może arcydziełem, ale na pewno filmem solidnym oraz wzruszającym. Zdecydowanie jest to jedna z lepszych polecajek na początek tego roku.

Nasza ocena: 8/10

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze