Najlepsze filmy 2024 roku


Bękart

Bękarta ogląda się rewelacyjnie. Świetny wizualnie, fenomenalnie zagrany oraz wodzący za nos. Film wciąga już od samego początku, hipnotyzuje i porywa widzów na dzikie duńskie wrzosowiska. Z produkcji Nikolaja Arcela wyłania się ponadczasowa historia o ambicji, władzy, dążeniu do celu oraz miłości.

Nasza ocena: 8.5/10


Road House 

Road House to film niezwykle nierówny. Ma znakomicie zrealizowane sekwencje walki oraz kompletnie przesadzone sceny, zupełnie niepasujące do reszty. Z kolei zdecydowanie sprawdza się jako niezobowiązujący akcyjniakowy wypełniacz wieczoru, który wyróżnia się na tle ostatnich produkcji z udziałem Jasona Stathama czy Liama Neesona. To głównie zasługa charyzmatycznych występów aktorskich i uroku Florydy, dzięki czemu można przymknąć oko na pewne głupotki fabularne. Czas jednak pokaże, czy zapisze się w historii z podobnym statusem, co oryginał z Patrickiem Swayzem.

Nasza ocena: 7.5/10


Pamięć

Niebywałe aktorstwo, przepiękna oraz trafiająca prosto w serce historia sprawiają, że pomniejsze mankamenty produkcji znikają. Pamięć wchodzi pod skórę i zostaje z nami na dłużej, nie pozwalając o sobie zapomnieć. Piękny, a zarazem uderzający… Nie pamiętam, jak udało mi się z tego filmu wyleczyć, lecz wiem, że chcę go jeszcze raz obejrzeć.

Nasza ocena: 8/10


Gdy rodzi się zło

Gdy rodzi się zło to gratka dla fanów gatunku, zwłaszcza tych znużonych brakiem oryginalności hollywoodzkich horrorów. Nie jest to oczywiście film dla każdego, głównie ze względu na dużą ilość krwi oraz wspomnianą przemoc wobec dzieci. Choć materiał nie jest w stu procentach świeży, jest to film wykonany z pomysłem i dedykacją, wierny swojej wizji, skłaniający do myślenia. Dzięki temu zasłużył na miano najlepszego horroru roku 2023.

Nasza ocena: 9/10


Godzilla i Kong: Nowe imperium

Godzilla i Kong: Nowe imperium spełnia swoje zadanie jako niezobowiązująca, bezwstydna, szalona rozrywka. Fani poprzedniego starcia tytanów powinni po raz kolejny poczuć się jak w domu. Co mogę powiedzieć: wrestling w wykonaniu gigantycznych bestii nigdy do tej pory nie wyglądał efektowniej.

Nasza ocena: 7/10

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze