Najlepsze filmy 2024 roku


Orlando – moja polityczna biografia

Niebanalne połączenie głębokiej autorefleksji i inscenizacji fragmentów powieści Orlando Virginii Woolf z formatem dokumentalnym, obnażanym nam na każdym kroku przez ujęcia scenografii, dopełnia krzykliwa muzyka, żywe kolory i fantastyczne kreacje bohaterów. Mnie ten film urzekł i jestem pewna, że jeszcze długo będę go wspominać.

Nasza ocena: 8/10


Kwiecień


Czerwone maki

Krzysztof Łukaszewicz w dość ciekawy sposób podszedł do tematu walki o „ziemię nienaszą”. Z jednej strony – poważniejsza sprawa honorowa i bycie częścią czegoś większego. Z drugiej – podawanie w wątpliwość zasadności udawania się na bezsensowną na pierwszy rzut oka śmierć. Za to z trzeciej znowu, chyba tej najważniejszej – danie nadziei tym naszym chłopakom i dziewczynom, że ich poświęcenie nie zostanie zapomniane.

Nasza ocena: 7/10


Omen: Początek

W końcu na ekranach kin pojawiła się w tym roku dobra produkcja grozy. Widz będzie mógł świetnie się bawić na seansie mimo braku znajomości oryginalnego dzieła. Omen: Początek to prawdziwa filmowa przyjemność. Zdjęcie odpowiadają klimatowi lat 70., a przedmieścia tajemniczego Rzymu nigdy nie wyglądały tak zachęcająco w horrorze.

Nasza ocena: 7.5/10


Civil War 

Wobec otaczającej nas rzeczywistości Alex Garland uderza w czułą strunę, a obraz Stanów Zjednoczonych pogrążonych w wojnie domowej wydaje się całkiem realną wizją. Przede wszystkim Civil War udowadnia jednak, że nieważne, kto jest górą, wojna i tak zawsze jest przegrana.

Nasza ocena: 9/10


 Perfect Days

Przez codzienność Hirayamy płynie się lekko i spokojnie niczym chmura po niebie. Perfect Days na pewno nie przypadnie do gustu fanom kina akcji. To zdecydowanie perełka dla wielbicieli slow cinema, a także doskonała okazja, żeby usiąść na chwilę i pozwolić sobie na dłuższą refleksję.

Nasza ocena: 7/10

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze