Najlepsze filmy 2024 roku


W głowie się nie mieści 2 

Najnowszy film animowany od Pixara/Disneya to dużo dobrej zabawy i pozytywnych emocji, które ubawią zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Nie jest to film innowacyjny. Scenariusz oferuje utarte zwroty akcji i fabułę, która powiela motywy z pierwszej części. Robi to jednak w nader frapujący, urokliwy sposób, co sprawia, że trudno jest animację źle ocenić.

Nasza ocena: 7.5/10


Do granic

Do granic na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy marzą o wyjeździe na stałe do Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje usłyszeć zbawienne: „welcome to USA” wcale nie jest tak prosto, a american dream (fałszywy lub nie) nie jest na wyciągnięcie ręki – nawet w XXI wieku.

Nasza ocena: 7/10


Ciche miejsce. Dzień pierwszy

Ciche miejsce. Dzień pierwszy to nadal udana produkcja, która wciąga widza i zmusza go do emocjonalnego odbioru filmu, a przede wszystkim zapewnia niemałą rozrywkę. Film oferuje nam trochę tego, co znane i lubiane. Bardzo dobrze. Oczywiście mogło być lepiej, ale ostatecznie, ile prequeli, sequeli czy spin-offów dorównuje pierwszej części? Na koniec liczy się, czy seans sam w sobie był czasem dobrze spędzonym – a ten niewątpliwie był.

Nasza ocena: 7.5/10


Lipiec


Gliniarz z Beverly Hills: Axel F 

Gliniarz z Beverly Hills: Axel F nie jest wybitny i nie jest też niestety tak dobry jak jego poprzednicy. Jest za to dobrą kontynuacją, a Eddie Murphy jest tak magnetyczny i niesamowity jak zawsze. Z pewnością wiele osób z chęcią wsiądzie do tego wehikułu czasu i ponownie odwiedzi słoneczne Beverly Hills.

Nasza ocena: 7/10


Grafika główna: Kolaż grafik z filmów: Kos, Chłopiec i czapla, Totem, Przesilenie zimowe 


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze