Najlepsze seriale 2025

Pierwszy długi miesiąc nowego roku nareszcie dobiegł końca. I choć ledwie otrząsnęliśmy się z popkulturowych podsumowań przełomu lat, czas na otwarcie kolejnej serii. Co warto oglądać, jakie nowe udane produkcje znajdziemy teraz na platformach streamingowych? Co miesiąc znajdziecie tutaj wybrane najlepsze seriale 2025!


Nie przegap innych naszych zestawień:

Najbardziej wyczekiwane seriale 2025

Najlepsze gry kooperacyjne

Najlepsze książki 2024


STYCZEŃ


LOL: Kto się śmieje ostatni


3. sezon programu zebrał najwyższe noty w temacie chemii między uczestnikami. Różnorodność wśród 10 graczy bezpośrednio przełożyła się na wszystkie możliwe typy komedii, zahaczając o zabawne absurdy. Wszystkie odcinki utrzymały równy, wysoki poziom, a dzięki szerokiemu wachlarzowi żartów, każdy z pewnością znalazł dopasowany pod siebie rodzaj humoru.

Nasza ocena: 8,5


Gwiezdne wojny: Załoga rozbitków


Załoga Rozbitków jest jednym z tych seriali, które sumiennie wykraczają poza znane rozwiązania i próbują poszerzać fabularne horyzonty. Wręcz całkowicie odcina się od już wykorzystanych motywów i historii, dając nam coś, czego do tej pory wielu fanów nie widziało. Cała otoczka wydaje się na tyle nietypowa, że przypomina miejscami coś na kształt Star Wars: Visions – czyli nieco alternatywną wizję świata, niepowiązaną z dotychczas prezentowanymi historiami. Wykorzystanie wątku międzygwiezdnych piratów, łotrów, szumowin, a także pirackich przystani daje nam coś na kształt Piratów z Karaibów osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen.

Nasza ocena: 7,5


Outlander


Sezon 7B Outlandera pełen był nieoczekiwanych zwrotów akcji. Cały czas trzymał w napięciu. Jak zwykle zachowano idealny balans pomiędzy wartką akcją i intrygami, a codziennym, spokojnym życiem pełnym drobnych przyjemności. Między rozpaczą, gniewem i poczuciem beznadziejności, a radosnymi chwilami z najbliższymi i romantycznymi uniesieniami. Po takim sezonie tym niecierpliwiej czeka się na finał serialu.

Nasza ocena: 9


XO, Kitty


2. sezon to wciąż lekka romantyczna historia kierowana do nastolatków. Zmienne uczucia i mieszające się relacje w grupie znajomych wciąż dostarczają jednak przyjemnej rozrywki. W tym sezonie Kitty zamierza zdystansować się od miłości i skupić na zgłębianiu historii swojej mamy, ale jak zwykle wszystko idzie nie po jej myśli. Nowe obiekty westchnień nie ułatwiają jej życia w koreańskiej szkole, ale to tylko dokłada się do uroczych zmagać pierwszych miłości, które jednocześnie bawią, wzruszają i lekko żenują – za to w pięknej harmonii.


LUTY


Cobra Kai


Finałowe pięć odcinków szóstego sezonu zamyka historię Johnny’ego Lawrence’a z hukiem. Ostatnia odsłona serialu Cobra Kai jest nie tylko wspaniałym ukłonem dla oryginalnej serii, ale i genialnym zwieńczeniem drogi, jaką przeszli bohaterowie od 1984 roku.

Nasza ocena: 9


Cassandra


Cassandra jest serialem opublikowanym w niezwykle pasującym do fabuły czasie. W dobie smart-domów, gdzie wszystko jest kontrolowane przez jedno kliknięcie w klawisz, jesteśmy w całości zależni od funkcjonowania elektroniki. Ułatwia nam to życie, lecz nie jesteśmy do końca świadomi zagrożeń, jakie mogą na nas spaść przy rozwijaniu tych technologii. Serial genialnie pokazuje jak dom, który miał ułatwić życie jego mieszkańcom, zaczyna być ich największym przekleństwem. Cassandra, czyli rdzeń każdego urządzenia w czterech ścianach, rozciąga swoje cyfrowe macki, oplatając życie Prillów coraz ciaśniejszym uściskiem.

Nasza ocena: 7,5


Daredevil: Odrodzenie


Daredevil: Odrodzenie, o dziwo, naprawdę wypada świetnie. Pod kątem fabuły, pod kątem postaci, klimatu, napięcia, akcji, ale i ścieżki dźwiękowej, aż po samą czołówkę. Serial nie został również „spiłowany” pod kątem poziomu brutalności – zgodnie z obietnicami jest on zaskakująco wysoki, porównywalny do solowych przygód Franka Castle’a.

Nasza ocena: 8,5


Spider-Man: Przyjazny pająk z sąsiedztwa


Mocną stroną Przyjaznego pająka z sąsiedztwa są z pewnością postacie, których jest tutaj całkiem sporo. Lecz co najważniejsze – większość z nich dostaje swoje 5 minut i możemy ich szybko polubić. Twórcy wprowadzają tutaj takich bohaterów znanych z komiksów Marvela jak Nico Minoru, Harry Osborn czy Tombstone. Najwięcej uwagi dostaje właśnie ostatni z wymienionych. I nie ma co się dziwić, bo jego kreacja została naprawdę dobrze napisana, zaś jego problemy i historia idealnie kontrastują z perypetiami Petera.

Nasza ocena: 7,5


Koło czasu


Koło czasu to ciekawy przypadek serialu, który co sezon dostarcza rozrywkę na podobnym poziomie i nie zalicza spektakularnych spadków jakości, z jakich takie serie słyną. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że trzeci sezon wyprzedza w kilku aspektach swoich dwóch poprzedników. To naprawdę porządnie wykreowany świat fantasy i angażująca historia, a także wycieczka w świeże lokalizacje. Każdemu fanowi i fance gatunku polecamy z czystym sumieniem!

Nasza ocena: 7,5


Rozdzielenie


Rozdzielenie to nie tylko prosta przestroga, by nie ufać wielkim korporacjom. To złożona opowieść, którą można analizować na wielu poziomach. Od strony technicznej naprawdę niewiele można tej produkcji zarzucić, ale co najważniejsze, jest po prostu szalenie wciągająca. Po tym sezonie myślę, że nie tylko nie opuszcza swojego zasłużonego miejsca na podium najlepszych seriali tego wieku, ale wspina się na nim jeszcze wyżej.

Nasza ocena: 10


Lockerbie: W poszukiwaniu prawdy


Lockerbie: W poszukiwaniu prawdy to biografia, która zawiera elementy dramatyczne, kryminalne, katastroficzne i dokumentalne. Wydarzenia fabularne przeplatane są telewizyjnymi materiałami i nagraniami dokumentalnymi, które nie pozwalają widzom zapomnieć, że to, co oglądają miało miejsce naprawdę. Jednocześnie serial jest mocno fabularyzowany i dramatyzowany. Serial jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, ale przedstawia je z perspektywy dr. Jima Swire’a, ojca jednej z pasażerek lotu Pan Am 103, Flory. Poznajemy kulisy jego walki o wszczęcie dochodzenia w sprawie zaniedbań rządu i lotniska, które miały wpływ na tę tragedię.

Nasza ocena: 7


Dexter: Grzech pierworodny


Czy jest to coś więcej niż kolejne wskrzeszenie, grające głównie na nostalgii widza? Szczerze powiedziawszy, myślę, że tak. Faktycznie, miło ogląda się tych znajomych bohaterów, odmłodzonych o kilkanaście lat – szczególnie wiedząc, że nic złego nie może im się tu jeszcze przytrafić. Widzę w tym serialu również naprawdę spory potencjał na coś bardzo dobrego. Pierwszy sezon w ciekawy sposób pokazał początki Dextera i dodał powiewu świeżości do tego uniwersum. Świetna gra aktorska, atmosfera oraz wszystkie nawiązania i małe mrugnięcia do widza niewątpliwie służą temu serialowi.

Nasza ocena: 7


Dojrzewanie


Dojrzewanie to serial, który z jednej strony wstrząsa widzem za pomocą historii. Z drugiej imponuje sposobem jej podania. Z kolejnej pokazuje, jak genialne podejście mają twórcy produkcji oraz jak ogromne umiejętności aktorskie mają ludzie pojawiający się na ekranie. Stephen Graham, jako złamany i wstrząśnięty człowiek od zawsze starający się być po prostu dobrym ojcem. Erin Doherty, wcielająca się w psycholożkę, którą zadanie z każdą sekundą zaczyna przerastać. Wreszcie Owen Cooper, najmłodszy członek obsady, którego gra i metamorfozy są kunsztem samym w sobie. Ten serial, choć nie jest łatwy w odbiorze, po prostu trzeba zobaczyć choć raz, aby docenić wszelkie jego aspekty. I dostrzec ogrom pracy, włożony w przygotowanie tego fenomenu.

Nasza ocena: 9


Fot. główna: Kolaż z użyciem kadrów z seriali: LOL: Kto się śmieje ostatni, Załoga rozbitków, Outlander, XO, Kitty.

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda, to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze