Layers of Fear (2016)
Layers of Fear bawi się z umysłem gracza, manipuluje nim i nie daje chwili na złapanie oddechu. Rozgrywka przypomina nieco wizytę w domu strachów, tyle że znacznie bardziej… No cóż – strasznym. Obrazy zmieniają swoje kształty, drzwi znikają, a my tracimy kontrolę nad swoją postacią… Niezwykle przerażające doświadczenie.
Superhot (2016)
Jest to prosta strzelanka typu FPP, w której kluczową rolę odgrywa czas, który płynie jedynie w momencie w którym porusza się gracz. Tytuł na pierwszy rzut oka wydaje się banalnie prosty, bo pokonywanie przeciwników nie stanowi większych problemów. Zacząć w nią grać może każdy, lecz tylko nieliczni dojdą do takiego poziomu perfekcji, że plansze będą przechodzić w kilka sekund. A wersja VR wnosi ten tytuł na nowy poziom funu!
Serial Cleaner (2017)
Tytuł zabiera nas do Stanów Zjednoczonych lat 70-tych, gdzie wcielamy się w Boba, typowego kolesia z wąsem, zajmującego się dość nietypowym zajęciem. Bob jest czyścicielem – sprząta miejsca zbrodni z wszelkich dowodów, martwych ciał i rozlanej krwi. Gra przypomina nieco inny, według mnie pieruńsko dobry tytuł – Hotline Miami – z tą różnicą, że w tam chodziło o wymordowanie wszystkich, a w grze studia iFun4all chodzi o zrobienie porządku na miejscu zbrodni.
Regalia: Of Men and Monarchs (2017)
Regalia: Of Man and Monarchs w wersji na PlayStation 4, mimo początkowego wrażenia bycia przeznaczoną dla bardzo ścisłej grupy odbiorców, to gra różnorodna, w której każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pixelated Milk z impetem weszło na branżowy rynek – nie pozostaje nic innego, jak zapoznać się z Regalią i czekać na ich następną produkcję.
Get Even (2017)
Cole Black budzi się w starym, opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Jest zdezorientowany. W jego głowie kłębią się pytania, przenikające się z mglistymi wspomnieniami. W zasadzie pamięta tylko próbę uratowania młodej dziewczyny z przytwierdzonym ładunkiem wybuchowym, przetrzymywanej w charakterze zakładniczki. Z dziwnym urządzeniem odczytującym i odtwarzającym ludzkie wspomnienia, Black udaje się w podróż w głąb własnego umysłu, by odkryć prawdę o swojej przeszłości. Każdy jego krok śledzi tajemniczy Red, którego intencje trudno odgadnąć.
Observer (2017)
Gra studia Bloober Team, zabiera nas w cyberpunkową przyszłość. Wcielamy się w detektywa, Daniela Lazarskiego, specjalizującego się we włamywaniu do ludzkich wspomnień i lęków. Możemy być świadkami ich ostatnich chwil przed śmiercią. Hackowanie jednak ma swoją cenę, gdyż odbija się na naszej psychice; odróżnienie świata rzeczywistego od tego z wspomnień będzie coraz cięższe…
Wiedźmińskie Opowieści: Wojna Krwi (2018)
Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści to świetna i dopracowana gra, która nie jest tylko dodatkiem do Gwinta. To pełnoprawna produkcja dla każdego gracza, zarówno fana Wiedźminów od CD Projekt Red, czytelnika prozy Sapkowskiego, jak również osoby w ogóle niezaznajomionej z tym uniwersum.
Green Hell (2018)
Green Hell to realistyczny symulator przetrwania rozgrywający się w otwartym świecie niezbadanego lasu deszczowego Amazonii. Jesteś sam w dżungli, pozbawiony jedzenia czy ekwipunku a Twoim celem jest przetrwanie i znalezienie drogi powrotnej.
Frostpunk (2018)
Frostpunk to kolejna po This War of Mine gra od 11 bit studios. W alternatywnej przeszłości XIX wieku, w wyniku erupcji wulkanów dochodzi do zaćmienia Słońca, a co za tym idzie ponownej epoki lodowcowej. W tej strategii czasu rzeczywistego gracz musi utrzymać przy życiu resztkę ocalałego społeczeństwa. W osiągnięciu tego celu przeszkadzać mu będą niekorzystne warunki atmosferyczne, niezadowolenie mieszkańców, a także trudne moralne decyzje.
Chernobylite (2019)
Chernobylite to o dziwo produkcja z ciekawym pomysłem na siebie, który wciąga tym mocniej, im lepiej poznamy mechaniki gry. Polubiłem też dialogi (rosyjski dubbing robi klimat), nieoczywiste postacie, a także fabułę, która nieraz potrafi zaskoczyć.
Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze polskie gry na następnej stronie