TOPka Pułkownika Żbika – 5 najlepszych kanałów o filmach na YouTube #1

Jako zagorzały fan filmów – zwłaszcza takich, których nie widział jeszcze nikt – bardzo często zdarza mi się przeglądać YT w poszukiwaniu kanałów będących w stanie polecić mi jakieś nieznane, dobre filmy. Nie mówię tu już nawet o recenzentach, którzy omawiają cotygodniowe premiery filmowe, ale o ludziach, którzy z pasją i poświęceniem potrafią znaleźć jakąś ukrytą perełkę kinematografii i przypomnieć o niej światu.

Może z tymi perełkami trochę przesadziłem, bo równie często oglądam serie poświęcone najbardziej chorym filmom, których z zasady nie powinno się polecać… Ale zawsze miło zabłysnąć w towarzystwie mówiąc – oglądałem Srpski film, był zajebisty, chociaż żonie i synkowi się nie spodobał.

Nie przeciągając – do rzeczy!

Numer 5 – Big Will

Pierwsze filmy na kanale pojawiły się 4 lata temu. Wtedy nie znałem jeszcze tego youtubera. Zainteresowała seria filmów – Brutality of Big Will. Opowiada, a raczej przeprowadza widza przez najbardziej brutalne i pokręcone filmy, które jakimś cudem udało się nakręcić. I tu znowu wracamy do tematu Serbskiego filmu, który niejednokrotnie został okrzyknięty najbardziej chorym filmem w dziejach. Zakładam, że nie każdy ma nerwy żeby przebrnąć samemu przez to zacne dzieło, prawdopodobnie nie chce też mieszać nikogo innego w seans, bo może okazać się, że później razem zaczniecie mordować prostytutki czy coś…

Kanał pozwolił mi zorientować się o co chodzi w Salo, czyli 120 dniach Sodomy i mogę już spać spokojnie, nie oglądając tego filmu nigdy w swoim życiu. Jeżeli jedzenie ludzkiego stolca was nie bawi, nie polecam seansu. Warto za to obejrzeć scena po scenie (mnóstwo cenzury, której tu nie lubimy…) co może się odwalić w głowie reżysera, kiedy naczyta się markiza de Sade’a. Jeżeli lubisz kontrowersyjne, chore filmy, ale sam nie chcesz lub nie masz odwagi ich oglądać, to zapraszam na kanał.

Numer 4 – Cynic Snacks

Kanał dzięki któremu poznałem sporo fajnych filmów, zwłaszcza tak niskobudżetowych, że nie znajdziesz ich nawet na ulubionej stronie z torrentami. Słyszeliście kiedyś o filmie Damn Sea Vampires? Ja też nie, ale okazuje, się że wampiry kryjące się w głębinach są równie straszne co te,które śpią w trumnach. Pierwszy film na kanale pojawił się 3 lata temu i mimo upływu czasu nawet on trzyma wysoką jakość montażu i poczucia humoru. Późniejsze filmy są jeszcze lepsze – widać że zajmuje się nimi ktoś, kto zna się na rzeczy i ma duży budżet. Niestety, jak widać nie przekłada się to na ilość subskrypcji (chociaż 200 tysięcy to i tak piękna liczba) i kanał można by nazwać ukrytym klejnotem, zwłaszcza jeżeli lubisz dowiadywać się o nieznanych filmach dosyć wątpliwej jakości.

Z kanału dowiedziałem się o chrześcijańskim netflixie; gościu, który nakręcił 117 filmów w 10 lat oraz bootlegowej wersji mumii, już niestety bez wspaniałego Brendana Frasera.

Numer 3 – Filmento

Pamiętam, że pierwszymi filmami, które odkryłem na kanale była seria – Anatomy of Failure. Autor bardzo szczegółowo opisuje co w filmie nie pykło, przez co zamiast wielkim hitem stał się wielką klapą. Takich filmów było naprawdę sporo – ostatnie Aniołki Charliego, Wonder Woman 1984, Mulan… Widzicie jakiś wzorzec?… Ja też nie. Mnóstwo ciekawych materiałów dla ludzi, którzy uważają jakiś film za świetny ale nie umieją powiedzieć co składa się na jego sukces.

Kolejna intrygującą serią jest – Film Perfection. Tutaj znowu autor pokazuje krok po kroku co doprowadziło do tego, że np. Dark Knight nie okazał się kolejnym komiksowym niewypałem. Jeżeli lubicie rozbijać filmy na czynniki pierwsze, warto dać kanałowi szanse.

Numer 2 – Joblo Videos

Kiedyś przez przypadek trafiłem na ten kanał w pracy. Zaczęło się od jednego filmiku z serii WTF happened to… A później poszło już lawinowo. WTF happened to Charlie Sheen (bynajmniej nie polipy w nosie), Jeff Goldblum, Nic Cage… I oczywiście ulubieniec tłumów, o którym świat zapomniał – Steven Seagal. Jeżeli zastanawialiście się co stało się z tym utytym mistrzem sztuk walki to warto pobejrzeć odcinek o nim i poszukać reszty zapomnianych idoli. Kolejna wciągającą serią jest Best movie you never saw pokazująca najlepsze, a zapomniane lub po prostu nieznane szerokiej widowni, filmy. Cały kanał wyróżnia się świetnym poczuciem humoru i bardzo dobrą jakością materiałów Filmy ogląda się z czystą przyjemnością i rzadko kiedy kończy się na pojedynczym filmiku.

Numer 1 – The Vile Eye

Kolejna ukryta perełka. Pierwszy filmik na kanale ukazał się 2 lata temu i jak widać seria Analyzing Evil się przyjęła. Autor w każdym materiale skupia się na najbardziej znanych z filmów złoczyńców takich jak Joker, John Doe z filmu Siedem czy Hannibal Lecter z Milczenia Owiec. Każda postać jest skrupulatnie rozpisana, autor pokazuje nam co nimi kieruję i czemu np. Hannibal Lecter zajada się ludzką wątróbką. Zawsze zakładałem, że chodzi o smak i wartości odżywcze, ale może kryć się za tym większa głębia. Więc – jeżeli jesteś ciekawy co stoi za zachowaniem twojego ulubionego złoczyńcy, to wbijaj na kanał i lajkuj.

Za nami pierwsze TOP 5 Żbika. Jeżeli chcecie więcej rekomendacji co do YouTube, to piszcie w komentarzach. Z setek subskrypcji na pewno da się zrobić kolejny przegląd ciekawych kanałów o filmach i grach. Do zobaczenia (poczytania…) już wkrótce!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze