Redakcja

Redaktor Naczelny Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszły Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Kontakt w sprawach współpracy:

e-mail: naczelny@popkulturowcy.pl

ADRES REDAKCJI:
ul. Marymoncka 147 /144
01-946 Warszawa

Redaktor Mateusz Chrzczonowski

Nie zna się, ale czasem się wypowie. Najczęściej na tematy gamingowe, bo na graniu i czytaniu o grach spędził większość życia. Nie ukrywa zboczenia w kierunku wszystkiego, co pochodzi w Kraju Kwitnącej Wiśni czy też kina ze wszystkich zakątków Azji.

e-mail: m.chrzczonowski@popkulturowcy.pl

Redaktor Maksymilian Sikorski

Kinematograficzny boomer. Superbohaterskie kino omija szerokim łukiem, racząc się kolejnymi filmami ubiegłego wieku. Ponadto nałogowy konsolowiec, który większość czasu spędza na wymachiwaniu mieczem.

e-mail: m.sikorski@popkulturowcy.pl

Redaktor Kamil Kołodziejczyk

Zasiedziany od lat w DOBRYCH Star Warsach twórca zbyt długich zdań i złożonych opowieści, a także fan filmów inspirujących do dyskusji i gier, do których nie są potrzebne żadne inne osoby. W kinie lubi przede wszystkim mądre narracje i ciekawą kompozycję, a poza kinem dobre, płynne produkty, bezsensowne ciekawostki i czasem ludzi.

e-mail: k.kolodziejczyk@popkulturowcy.pl

Redaktor Marta Bałażyk

Maniaczka horrorów, książek o psychopatach i mordercach, a także czarnej kawy oraz głaskania kotów.

e-mail: m.balazyk@popkulturowcy.pl

Redaktor Daniel Kurbiel

Uznaje zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Fan filmów psychologicznych, obyczajowych i horrorów, ale docenia też dobre kino akcji. Zamiast złożonych intryg i szokujących zwrotów akcji, w filmach szuka raczej dobrze napisanych postaci i świadomej reżyserii.

Redaktor Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Redaktor Weronika Maria Rogowska

Wielka entuzjastka szerokorozumianej kultury: od anime i mangi, przez ukochany teatr, na sztukach wizualnych wcale nie skończywszy. Robi zazwyczaj dziesięć rzeczy jednocześnie, próbując upchnąć w jeden dzień wszystkie swoje zainteresowania.

Redaktor Ola Siądecka

Z pędzlem w ręku urodzona. Wielbicielka kina, sztuki i literatury. Zwolenniczka kina akcji i dramatów. Nie lubi się nudzić, a tym bardziej w kinie.

Redaktor Krystian Wierzbicki

Fan gier video, książek Sci-Fi, anime i mangi jak i wszelkich innych komiksów. W 2019 odkrył, że istnieją międzymiastowe konwenty więc stara się wpadać na co może. Wielki miłośnik serii One Piece, z piractwem posiadający związek już za młodu, gdy nabywał gry na Stadionie Dziesięciolecia do swojej przerobionej PlayStation 1

Redaktor Anna Paczkowska

Fanka dobrych (i niedobrych) seriali, wciągających książek, podcastów i płatków podusiaków (najpierw mleko!). Miłośniczka zwierząt, bajek i dram. W głębi serca zawsze będzie nastolatką.

Redaktor Piotr Płażewski

Powiedz mi co lubisz, a ja Ci powiem czemu nie masz gustu.

Redaktor Weronika Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzymierzeńcy.

Redaktor Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Redaktor Weronika Wiatr

Uwielbiam filmy i seriale MCU oraz z uniwersum Star Wars. Film w moim życiu jest dość ważny. Gdyby się dało, kino mogłoby być moim drugim domem. Mimo, że moja prywatna biblioteczka pęka w szwach, to wciąż trafiają na nie nowe, różnorodne pozycje.

Wsparcie informatyczne – Redaktor Grzegorz Gawrysiak

Kiedyś były czasy, teraz to nie ma czasów. Szur. Marzy o zostaniu redneckiem.


Stali bywalcy portalu

Maciek Rugała

Zapalony fan Fallouta i Gothica, sympatyk twórczości Christophera Nolana, wielbiciel gorącego rosołku w niedzielę

Marcin Żbikowski

Człowiek o wielu twarzach z czego część tych twarzy ma wytatuowane na ciele. Uwielbia rozmawiać o filmach oraz odkrywać nowe „perełki” kinomatografii. Zagorzały fan technologii vr oraz każdego sprzętu na którym da się grać w gry.

Damian Łukowiak

Najchętniej zamieszkałby w Stars Hollow, ale za bardzo boi się, że emo dziewczyna władająca czasem poświęci miasto dla swojej miłości. No i małe miejscowości często są narażone na atak psychopatów. Lewak, pisarz, aspirujący reżyser, a do tego podcaster, youtuber i Bóg jeden wie co jeszcze .

Katarzyna Leśniewska

Z wykształcenia dyrygent, ale chyba jednak wolę oglądać filmy. Chętnie też robię zdjęcia, najczęściej z zaskoczenia. Trochę piszę i trochę nagrywam. Zależy od dnia. A zawodowo cały dzień spędzam na Fejsie 😉

Łukasz Kopciński, współzałożyciel Popkulturowców

Niezwykle zasmucony faktem, iż za sprawą poprawności politycznej popkultura w ostatnim czasie coraz wyraźniej zamienia się w poop-kulturę. Niemniej próbuje dalej ekscytować się nowymi doniesieniami na temat ulubionych franczyz, do jakich należą Star Wars, Pokemon, Transformers oraz superbohaterowie Marvela i DC. Zależnie od nastroju miota się między pasjami w postaci gier wideo, filmów, seriali, piłki nożnej i komiksów.

Daniel Górecki

Niepoważny człowiek z poważnymi ambicjami. Fan playstation, brutalnych anime, muzyki techno oraz produktów fermentacji słodu jęczmiennego. Stale poszukujący nowych pasji i hobby. Podobno z powodu poczucia humoru w piekle powstaje nowy krąg sygnowany jego imieniem.

Mateusz Ziółkowski

Fan innowacji, zarówno w kinie jak i we wszystkich odnogach popkultury, schematy i szablony omija szerokim łukiem. Zagorzały miłośnik literatury H. P Lovecrafta oraz szeroko pojętego horroru i makabry. W wolnych chwilach kolekcjonuje wszystko co się da i gra w rogaliki. Mimo wielu próśb, nie uzupełnił samodzielnie opisu i musiał to zrobić za niego naczelny…

Łukasz Kołakowski

Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.