REDAKCJA

Macie dość stron, które zalewają was codziennie toną śmieciowego contentu? Rzygacie clickbaitami? Chcecie poczytać rzetelne treści, a nie rozwiązywać quizy o Weronice Rosati? W takim razie to portal dla was.

Popkulturowcy to projekt założony we wrześniu 2016 roku przez dwójkę miłośników kina, gier i komiksów. Start był obiecujący – porównania do Tomasza Raczka (wyglądacie jak dwójka gejów), dodatni bilans lajków (10 w górę do 9 w dół) oraz 38 subskrypcji, z czego tylko 29 stanowili nasi bliscy, znajomi i fake konta. Droga do sławy i miliona subskrypcji stała przed nami otworem.

Niestety, po bardzo długich, bolesnych i pracowitych czterech tygodniach, przyznaliśmy się do porażki i w październiku 2016 roku Popkulturowcy odeszli w zapomnienie.

Pandemia koronawirusa oraz depresja wywołana kolejnymi pozbawionymi sensu rozporządzeniami rządu przypomniała nam to uczucie, gdy zamykaliśmy działalność. Stęskniliśmy się za tym, tak też powróciliśmy po pięciu latach w rozszerzonym składzie, by raz jeszcze zaznać niezastąpionego smaku rozczarowania.

Będziemy wam dostarczać artykuły, recenzje, niusy i – od czasu do czasu – filmiki, które (mamy nadzieję) będą i merytoryczne i zabawne. A jak nie, to przynajmniej na tyle żenujące, by przyciągnąć oddanych hejterów, którzy będą nam nieustannie przypominać o naszych wadach. Od fanów popkultury dla fanów popkultury!

Redaktor Naczelny – Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszły Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Kontakt w sprawach współpracy:

e-mail: naczelny@popkulturowcy.pl

Zastępczyni Redaktora Naczelnego – Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

e-mail: p.grylicka@popkulturowcy.pl

Zastępca Redaktora Naczelnego – Czarek Szyma

Geek z krwi i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości.

e-mail: c.szyma@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadzący dział Filmy i Seriale – Tymoteusz Łysiak

Entuzjasta popkultury, który najpewniej zamiast kolejnego „Obywatela Kane’a” wolałby w kinie więcej produkcji w stylu „Toksycznego mściciela”. Fan dziwności, horroru, praktycznych efektów, kociarz, psiarz i miłośnik ludzi. W grach lubujący się w satysfakcjonującym gameplay’u. Życie teatrem absurdu.

e-mail: t.lysiak@popkulturowcy.pl

Redaktorka współprowadząca dział Filmy i Seriale – Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

e-mail: a.baluta@popkulturowcy.pl

Redaktorka współprowadząca dział Filmy i Seriale – Katarzyna Jarczak

Tiara przydzieliła ją do Slytherinu. Kocha kino skandynawskie, a w szczególności duńskie. Do tego stopnia, że postanowiła się nauczyć tego języka. Jej celem jest przeczytanie manifestu Dogme 95 w oryginale. Dzień bez obejrzenia filmu lub odcinka serialu uważa za stracony. Uwielbia festiwale filmowe. Uprawia pole dance, a od niedawna gra na perkusji. W wolnych chwilach czyta książki.

e-mail: k.jarczak@popkulturowcy.pl

Redaktorka współprowadząca dział Filmy i Seriale – Monika Antoniak

Zawodowa binge-watcherka, nałogowa graczka w planszówki i profesjonalna widzka teatralna. Bywalczyni Warszawskich kin studyjnych, spektakli muzycznych i klimatycznych kawiarni. Te ostatnie odwiedza, aby czytać książki ze stosu z podpisem „nieprzeczytane”, który cały czas rośnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Chciałaby zwiedzić świat z plecakiem i bez planu.

Redaktor prowadzący dział Muzyka – Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

e-mail: k.blazikowski@popkulturowcy.pl

Redaktorka współprowadząca dział Muzyka – Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

e-mail: n.banas@popkulturowcy.pl

Redaktorka prowadząca dział Teatr – Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach

e-mail: k.senczyk@popkulturowcy.pl

Redaktorka współprowadząca dział Książki – Luiza Czarnecka

Zakochana w twórczości J.R.R. Tolkiena od dziecka (tak, trylogia Jacksona była zapalająca). W wolnych chwilach czytam wszystko, co wpadnie mi w ręce, ale najbardziej cenię sobie dobre fantasy z kubkiem herbaty. W międzyczasie studiuję i oglądam dobre filmy i seriale. Zainteresowań i hobby nigdy nie brakuje, więc próbuję wszystkiego po trochu.

e-mail: l.czarnecka@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Planszówki – Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

e-mail: p.witkowski@popkulturowcy.pl

Redaktorka do spraw social mediów – Weronika Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

e-mail: socialmedia@popkulturowcy.pl

Redaktor Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Redaktorka Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Redaktorka Agata Kowalczewska

Wychowana na fantastyce, od niedawna zakochana również w reportażach. Choć książki stoją wysoko na liście jej hobby, są na niej również dobre filmy, seriale i puby z planszówkami.

Redaktorka Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Korekta – Redaktorka Oliwia Kin

Uzależniona od energetyków zmora nocy oraz postrach błędów stylistycznych. Lubi wytykać ludziom błędy, więc w roli korektora czuje się jak ryba w wodzie. Zapalona miłośniczka horrorów, która w wolnych chwilach obmyśla nowe sposoby na torturowanie psychiczne swoich graczy z D&D. Wie za dużo o psychologii i ci o tym powie. W środy nosi różowy. W sumie to codziennie nosi różowy.

Wsparcie informatyczne – Redaktor Grzegorz Gawrysiak

Kiedyś były czasy, teraz to nie ma czasów. Szur. Marzy o zostaniu redneckiem.


STALI WSPÓŁPRACOWNICY

Kamil Durajczyk

Michał Gąsior

Kamil Kołodziejczyk

Maciej Kulbat

Daniel Kurbiel

Grzegorz Miścior

Anna Paczkowska

Anna Rusin

Anita Rybicka

Maksymilian Sikorski

Kacper Stefański

Filip Szafran

Krystian Wierzbicki

Konrad Z.

Patryk Zając