Redakcja

Macie dość stron, które zalewają was codziennie toną chu*owego contentu? Rzygacie clickbaitami? Chcecie poczytać rzetelne treści, a nie rozwiązywać quizy o Weronice Rosati? W takim razie to portal dla was.

Popkulturowcy to projekt założony we wrześniu 2016 roku przez dwójkę miłośników kina, gier i komiksów. Start był obiecujący – porównania do Tomasza Raczka (“wyglądacie jak dwójka gejów”), dodatni bilans lajków (10 w górę do 9 w dół) oraz 38 subskrypcji, z czego tylko 29 stanowili nasi bliscy, znajomi i fake konta. Droga do sławy i miliona subskrypcji stała przed nami otworem.

Niestety, po bardzo długich, bolesnych i pracowitych czterech tygodniach, przyznaliśmy się do porażki i w październiku 2016 roku Popkulturowcy odeszli w zapomnienie.

Pandemia” koronawirusa oraz depresja wywołana kolejnymi pozbawionymi sensu rozporządzeniami rządu przypomniała nam to uczucie, gdy zamykaliśmy działalność. Stęskniliśmy się za tym, tak też powróciliśmy po pięciu latach w rozszerzonym składzie, by raz jeszcze zaznać niezastąpionego smaku rozczarowania.

Będziemy wam dostarczać artykuły, recenzje, niusy i – od czasu do czasu – filmiki, które (mamy nadzieję) będą i merytoryczne i zabawne. A jak nie, to przynajmniej na tyle żenujące, by przyciągnąć oddanych hejterów, którzy będą nam nieustannie przypominać o naszych wadach. Od fanów popkultury dla fanów popkultury!

Redaktor Naczelny – Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszły Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Kontakt w sprawach współpracy:

e-mail: naczelny@popkulturowcy.pl

ADRES REDAKCJI:
ul. Marymoncka 147 /144
01-946 Warszawa

Zastępczyni Redaktora Naczelnego – Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

e-mail: p.grylicka@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadzący dział Gry – Maksymilian Sikorski

Kinematograficzny boomer. Superbohaterskie kino omija szerokim łukiem, racząc się kolejnymi filmami ubiegłego wieku. Ponadto nałogowy konsolowiec, który większość czasu spędza na wymachiwaniu mieczem.

e-mail: m.sikorski@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadzący dział Gry – Karol Żołowicz

Zawsze chętny do dyskusji o popkulturze, fanatyczny bibliofil i miłośnik filmografii. Wychowany na horrorach ubiegłego wieku, obecnie rozmiłowany w literaturze fantastyki i grozy. Kocha Lovecrafta, filmy z Willemem Dafoe, ciszę oraz pączki bez nadzienia.

Redaktor prowadzący dział Filmy – Czarek Szyma

Geek z krwi i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości.

e-mail: c.szyma@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadząca dział Filmy – Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach

e-mail: k.senczyk@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadząca dział Seriale – Anna Paczkowska

Fanka dobrych (i niedobrych) seriali, wciągających książek, podcastów i płatków podusiaków (najpierw płatki, potem mleko!). Miłośniczka zwierząt, bajek i dram. W głębi serca zawsze będzie nastolatką.

e-mail: a.paczkowska@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Komiksy – Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

e-mail: j.kwiatkowski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Muzyka – Przemek Kubajewski

Dyrektor Akademii Menedżerów Muzycznych. Entuzjasta wszystkiego, co składa się na pojęcie 'popkultura’. Zawodowo zajmuje się marketingiem, PRem i sprzedażą w branży muzycznej (i nie tylko). Prywatnie fan gier video, piłki nożnej (głównie angielskiej) i książek o latach 90′ (taki z niego boomer). Nie ma jednak na to za dużo czasu, bo przede wszystkim poświęca go swoim dzieciom. Zarówno zawodowo jak i prywatnie słucha dużo muzyki i bardzo lubi dzielić się spostrzeżeniami na jej temat z innymi.

e-mail: p.kubajewski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Gry Planszowe – Paweł Witkowski

Gram w planszówki i o nich piszę. Fanboy Marvela. Lubię: Marvel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building Nie lubię: Carcassonne, Agricoli i 7 Cudów Świata

e-mail: p.witkowski@popkulturowcy.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 246519834_1498365143834882_7828051399606544237_n.jpg
Redaktor prowadzący dział Publicystyka – Błażej Tomaszewski

Lubi rzeczy oraz pisanie. Dlatego pisze o rzeczach.

e-mail: b.tomaszewski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadząca dział Newsy – Ola Siądecka

Z pędzlem w ręku urodzona. Wielbicielka kina, sztuki i literatury. Zwolenniczka kina akcji i dramatów. Nie lubi się nudzić, a tym bardziej w kinie.

e-mail: a.siadecka@popkulturowcy.pl

Redaktor do spraw social mediów – Weronika Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

e-mail: socialmedia@popkulturowcy.pl

Redaktor Kamil Kołodziejczyk

Zasiedziany od lat w DOBRYCH Star Warsach twórca zbyt długich zdań i złożonych opowieści, a także fan filmów inspirujących do dyskusji i gier, do których nie są potrzebne żadne inne osoby. W kinie lubi przede wszystkim mądre narracje i ciekawą kompozycję, a poza kinem dobre, płynne produkty, bezsensowne ciekawostki i czasem ludzi.

e-mail: k.kolodziejczyk@popkulturowcy.pl

Redaktor Daniel Kurbiel

Uznaje zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Fan filmów psychologicznych, obyczajowych i horrorów, ale docenia też dobre kino akcji. Zamiast złożonych intryg i szokujących zwrotów akcji, w filmach szuka raczej dobrze napisanych postaci i świadomej reżyserii.

Redaktor Krystian Wierzbicki

Fan gier video, książek Sci-Fi, anime i mangi jak i wszelkich innych komiksów. W 2019 odkrył, że istnieją międzymiastowe konwenty więc stara się wpadać na co może. Wielki miłośnik serii One Piece, z piractwem posiadający związek już za młodu, gdy nabywał gry na Stadionie Dziesięciolecia do swojej przerobionej PlayStation 1

Redaktor Olga Sawicka

Uwielbia czytać książki z każdej półki. W wolnym czasie obejrzy dobry film albo zagra w grę na peceta. Lubi nie tylko te popularne rzeczy z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe. Ponadto interesują ją zjawiska zachodzące w fandomach i kulturze popularnej. Fanka tekstowych roleplayów, w których niegdyś aktywnie brała udział,

Redaktor Paweł Treichel

Człowiek miliona pasji, który nie może zdecydować się na jedną. Z popkultury najwięcej ma wspólnego ze Spider-Manem i całym uniwersum Marvela, jednak ciągle poszerza swoje horyzonty (ostatnio wypłynął na morze mang i anime). Ponadto fan wszystkiego, co ma stronę na Wikipedii

Redaktor Damian Łukowiak

Najchętniej zamieszkałby w Stars Hollow, ale za bardzo boi się, że emo dziewczyna władająca czasem poświęci miasto dla swojej miłości. No i małe miejscowości często są narażone na atak psychopatów. Lewak, pisarz, aspirujący reżyser, a do tego podcaster, youtuber i Bóg jeden wie co jeszcze .

Redaktor Marcin Jóźwiak

Fan wszystkiego co słabe, głupie i kiczowate. Ogląda filmy w dużych ilościach (żeby nie powiedzieć nałogowo), nie ograniczając się do konkretnych gatunków czy reżyserów. W wolnych chwilach robi nieśmieszne memy i wymyśla opowiadania, wciąż obiecując sobie, że kiedyś je spisze. W jego pokoju jest więcej miejsca na figurki i komiksy niż na niego samego.

Redaktor Michał Chlebny

Jestem, który Jestem. Odpowiedział Bóg. I to Mojżeszowi wystarczyło. Ja muszę się bardziej postarać. W opowieści liczą się historia i bohaterowie. Reszta je miłym dodatkiem. Szybko się nudzę, więc miło, gdy jestem zaskakiwany. Do recenzji podchodzę obiektywnie z elementami subiektywizmu. Oceniam samo dzieło i to co chce przekazać. Daję szansę wszystkiemu

Redaktor Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Redaktor Adam Kaczorowski

Hiszpański pisarz – eseista. Fan Rockstara i Leonardo DiCpario. Niedoszły aktor i scenarzysta. Ktoś mu kiedyś powiedział, że całkiem wychodzi mu pisanie, więc zaczął pisać – z marnym skutkiem. Wszyscy kłamią.

Redaktor Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Redaktor Konrad Z.

Gdybym miał wybrać między oglądaniem filmów, a jedzeniem to pewnie umarłbym z głodu, ale przynajmniej obejrzałbym coś ciekawego.

Redaktor Tymoteusz Łysiak

Entuzjasta popkultury, który najpewniej zamiast kolejnego „Obywatela Kane’a” wolałby w kinie więcej produkcji w stylu „Toksycznego mściciela”. Fan dziwności, horroru, praktycznych efektów, kociarz, psiarz i miłośnik ludzi. W grach lubujący się w satysfakcjonującym gameplay’u. Życie teatrem absurdu.

Redaktor Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Redaktor Filip Szafran

Fan Batmana. Lubi Popkulturę więc o niej pisze.

Wsparcie informatyczne – Redaktor Grzegorz Gawrysiak

Kiedyś były czasy, teraz to nie ma czasów. Szur. Marzy o zostaniu redneckiem.