REDAKCJA

Macie dość stron, które zalewają was codziennie toną śmieciowego contentu? Rzygacie clickbaitami? Chcecie poczytać rzetelne treści, a nie rozwiązywać quizy o Weronice Rosati? W takim razie to portal dla was.

Popkulturowcy to projekt założony we wrześniu 2016 roku przez dwójkę miłośników kina, gier i komiksów. Start był obiecujący – porównania do Tomasza Raczka (“wyglądacie jak dwójka gejów”), dodatni bilans lajków (10 w górę do 9 w dół) oraz 38 subskrypcji, z czego tylko 29 stanowili nasi bliscy, znajomi i fake konta. Droga do sławy i miliona subskrypcji stała przed nami otworem.

Niestety, po bardzo długich, bolesnych i pracowitych czterech tygodniach, przyznaliśmy się do porażki i w październiku 2016 roku Popkulturowcy odeszli w zapomnienie.

Pandemia koronawirusa oraz depresja wywołana kolejnymi pozbawionymi sensu rozporządzeniami rządu przypomniała nam to uczucie, gdy zamykaliśmy działalność. Stęskniliśmy się za tym, tak też powróciliśmy po pięciu latach w rozszerzonym składzie, by raz jeszcze zaznać niezastąpionego smaku rozczarowania.

Będziemy wam dostarczać artykuły, recenzje, niusy i – od czasu do czasu – filmiki, które (mamy nadzieję) będą i merytoryczne i zabawne. A jak nie, to przynajmniej na tyle żenujące, by przyciągnąć oddanych hejterów, którzy będą nam nieustannie przypominać o naszych wadach. Od fanów popkultury dla fanów popkultury!

Redaktor Naczelny – Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszły Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Kontakt w sprawach współpracy:

e-mail: naczelny@popkulturowcy.pl

ADRES REDAKCJI:
ul. Marymoncka 147 /144
01-946 Warszawa

Zastępczyni Redaktora Naczelnego – Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

e-mail: p.grylicka@popkulturowcy.pl

Zastępca Redaktora Naczelnego – Czarek Szyma

Geek z krwi i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości.

e-mail: c.szyma@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadzący dział Filmy- Karol Żołowicz

Zawsze chętny do dyskusji o popkulturze, fanatyczny bibliofil i miłośnik filmografii. Wychowany na horrorach ubiegłego wieku, obecnie rozmiłowany w literaturze fantastyki i grozy. Kocha Lovecrafta, filmy z Willemem Dafoe, ciszę oraz pączki bez nadzienia.

e-mail: k.zolowicz@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadzący dział Filmy – Tymoteusz Łysiak

Entuzjasta popkultury, który najpewniej zamiast kolejnego „Obywatela Kane’a” wolałby w kinie więcej produkcji w stylu „Toksycznego mściciela”. Fan dziwności, horroru, praktycznych efektów, kociarz, psiarz i miłośnik ludzi. W grach lubujący się w satysfakcjonującym gameplay’u. Życie teatrem absurdu.

e-mail: t.lysiak@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadząca dział Seriale – Anna Paczkowska

Fanka dobrych (i niedobrych) seriali, wciągających książek, podcastów i płatków podusiaków (najpierw płatki, potem mleko!). Miłośniczka zwierząt, bajek i dram. W głębi serca zawsze będzie nastolatką.

e-mail: a.paczkowska@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Muzyka – Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

e-mail: k.blazikowski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadząca dział Teatr – Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach

e-mail: k.senczyk@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Gry Planszowe – Paweł Witkowski
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 246519834_1498365143834882_7828051399606544237_n.jpg

Gram w planszówki i o nich piszę. Fanboy Marvela. Lubię: Marvel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building Nie lubię: Carcassonne, Agricoli i 7 Cudów Świata

e-mail: p.witkowski@popkulturowcy.pl

Redaktor do spraw social mediów – Weronika Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

e-mail: socialmedia@popkulturowcy.pl

Redaktor Błażej Tomaszewski

Lubi rzeczy oraz pisanie. Dlatego pisze o rzeczach.

Redaktor Maksymilian Sikorski

Kinematograficzny boomer. Superbohaterskie kino omija szerokim łukiem, racząc się kolejnymi filmami ubiegłego wieku. Ponadto nałogowy konsolowiec, który większość czasu spędza na wymachiwaniu mieczem.

Redaktor Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Redaktor Przemek Kubajewski

Dyrektor Akademii Menedżerów Muzycznych. Entuzjasta wszystkiego, co składa się na pojęcie 'popkultura’. Zawodowo zajmuje się marketingiem, PRem i sprzedażą w branży muzycznej (i nie tylko). Prywatnie fan gier video, piłki nożnej (głównie angielskiej) i książek o latach 90′ (taki z niego boomer). Nie ma jednak na to za dużo czasu, bo przede wszystkim poświęca go swoim dzieciom. Zarówno zawodowo jak i prywatnie słucha dużo muzyki i bardzo lubi dzielić się spostrzeżeniami na jej temat z innymi.

Redaktor Paweł Treichel

Człowiek miliona pasji, który nie może zdecydować się na jedną. Z popkultury najwięcej ma wspólnego ze Spider-Manem i całym uniwersum Marvela, jednak ciągle poszerza swoje horyzonty (ostatnio wypłynął na morze mang i anime). Ponadto fan wszystkiego, co ma stronę na Wikipedii

Redaktor Michał Chlebny

Jestem, który Jestem. Odpowiedział Bóg. I to Mojżeszowi wystarczyło. Ja muszę się bardziej postarać. W opowieści liczą się historia i bohaterowie. Reszta je miłym dodatkiem. Szybko się nudzę, więc miło, gdy jestem zaskakiwany. Do recenzji podchodzę obiektywnie z elementami subiektywizmu. Oceniam samo dzieło i to co chce przekazać. Daję szansę wszystkiemu

Redaktor Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Redaktor Adam Kaczorowski

Hiszpański pisarz – eseista. Fan Rockstara i Leonardo DiCpario. Niedoszły aktor i scenarzysta. Ktoś mu kiedyś powiedział, że całkiem wychodzi mu pisanie, więc zaczął pisać – z marnym skutkiem. Wszyscy kłamią.

Redaktor Konrad Z.

Gdybym miał wybrać między oglądaniem filmów, a jedzeniem to pewnie umarłbym z głodu, ale przynajmniej obejrzałbym coś ciekawego.

Redaktor Grzegorz Miścior

Miłośnik kultury we wszelkiej formie, z wykształcenia magister historii. Fan fantastyki i survival horroru. Nie może doczekać się na remake Silent Hilla 2. Niedoszły pisarz, który ma na koncie wydaną powieść – „Psi żywot najemnika”. Na dalsze wydanie czeka 6 kolejnych utworów, a ich liczba regularnie rośnie. Oprócz tego rysuje, niektórzy mówią, że całkiem dobrze.

Redaktor Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Redaktor Karolina Lewandowska

Pasjonatka tylu rzeczy, że nie ma czasu zająć się wszystkimi. Odkąd pamięta kocha starego, dobrego rocka i niekoniecznie stare, ale równie dobre książki z najróżniejszych gatunków. Marzy o napisaniu własnej książki i podróży wzdłuż i wszerz USA. W rzadkich wolnych chwilach uczy się robić ładne zdjęcia.


STALI WSPÓŁPRACOWNICY

Luiza Czarnecka

Marcin Jóźwiak

Kamil Kołodziejczyk

Agata Kowalczewska

Daniel Kurbiel

Damian Łukowiak

Anna Rusin

Olga Sawicka

Ola Siądecka

Filip Szafran

Kinga Walczak

Krystian Wierzbicki

Krystian Wolowik

Wsparcie informatyczne – Grzegorz Gawrysiak