Redakcja

Macie dość stron, które zalewają was codziennie toną chu*owego contentu? Rzygacie clickbaitami? Chcecie poczytać rzetelne treści, a nie rozwiązywać quizy o Weronice Rosati? W takim razie to portal dla was.

Popkulturowcy to projekt założony we wrześniu 2016 roku przez dwójkę miłośników kina, gier i komiksów. Start był obiecujący – porównania do Tomasza Raczka (“wyglądacie jak dwójka gejów”), dodatni bilans lajków (10 w górę do 9 w dół) oraz 38 subskrypcji, z czego tylko 29 stanowili nasi bliscy, znajomi i fake konta. Droga do sławy i miliona subskrypcji stała przed nami otworem.

Niestety, po bardzo długich, bolesnych i pracowitych czterech tygodniach, przyznaliśmy się do porażki i w październiku 2016 roku Popkulturowcy odeszli w zapomnienie.

Pandemia” koronawirusa oraz depresja wywołana kolejnymi pozbawionymi sensu rozporządzeniami rządu przypomniała nam to uczucie, gdy zamykaliśmy działalność. Stęskniliśmy się za tym, tak też powróciliśmy po pięciu latach w rozszerzonym składzie, by raz jeszcze zaznać niezastąpionego smaku rozczarowania.

Będziemy wam dostarczać artykuły, recenzje, niusy i – od czasu do czasu – filmiki, które (mamy nadzieję) będą i merytoryczne i zabawne. A jak nie, to przynajmniej na tyle żenujące, by przyciągnąć oddanych hejterów, którzy będą nam nieustannie przypominać o naszych wadach. Od fanów popkultury dla fanów popkultury!

Redaktor Naczelny – Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszły Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Kontakt w sprawach współpracy:

e-mail: naczelny@popkulturowcy.pl

ADRES REDAKCJI:
ul. Marymoncka 147 /144
01-946 Warszawa

Zastępca Redaktora Naczelnego – Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

e-mail: a.hirsch@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Gry – Maksymilian Sikorski

Kinematograficzny boomer. Superbohaterskie kino omija szerokim łukiem, racząc się kolejnymi filmami ubiegłego wieku. Ponadto nałogowy konsolowiec, który większość czasu spędza na wymachiwaniu mieczem.

e-mail: m.sikorski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Filmy – Czarek Szyma

Geek z krwi i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości.

e-mail: c.szyma@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Muzyka – Przemek Kubajewski

Dyrektor Akademii Menedżerów Muzycznych. Entuzjasta wszystkiego, co składa się na pojęcie 'popkultura’. Zawodowo zajmuje się marketingiem, PRem i sprzedażą w branży muzycznej (i nie tylko). Prywatnie fan gier video, piłki nożnej (głównie angielskiej) i książek o latach 90′ (taki z niego boomer). Nie ma jednak na to za dużo czasu, bo przede wszystkim poświęca go swoim dzieciom. Zarówno zawodowo jak i prywatnie słucha dużo muzyki i bardzo lubi dzielić się spostrzeżeniami na jej temat z innymi.

e-mail: p.kubajewski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadząca dział Książki – Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

e-mail: p.grylicka@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadząca dział Seriale – Anna Paczkowska

Fanka dobrych (i niedobrych) seriali, wciągających książek, podcastów i płatków podusiaków (najpierw mleko!). Miłośniczka zwierząt, bajek i dram. W głębi serca zawsze będzie nastolatką.

e-mail: a.paczkowska@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Komiksy – Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

e-mail: j.kwiatkowski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadzący dział Gry Planszowe – Paweł Witkowski

Gram w planszówki i o nich piszę. Fanboy Marvela. Lubię: Marvel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building Nie lubię: Carcassonne, Agricoli i 7 Cudów Świata

e-mail: p.witkowski@popkulturowcy.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 246519834_1498365143834882_7828051399606544237_n.jpg
Redaktor prowadzący dział Publicystyka – Błażej Tomaszewski

Lubi rzeczy oraz pisanie. Dlatego pisze o rzeczach.

e-mail: b.tomaszewski@popkulturowcy.pl

Redaktor prowadząca dział Newsy – Ola Siądecka

Z pędzlem w ręku urodzona. Wielbicielka kina, sztuki i literatury. Zwolenniczka kina akcji i dramatów. Nie lubi się nudzić, a tym bardziej w kinie.

e-mail: a.siadecka@popkulturowcy.pl

Redaktor do spraw social mediów – Weronika Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzymierzeńcy.

e-mail: socialmedia@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadząca dział Newsy – Weronika Rogowska

Wielka entuzjastka szeroko rozumianej kultury: od anime i mangi, przez ukochany teatr, na sztukach wizualnych wcale nie skończywszy. Robi zazwyczaj dziesięć rzeczy jednocześnie, próbując upchnąć w jeden dzień wszystkie swoje zainteresowania.

Redaktor współprowadzący dział Filmy – Kamil Kołodziejczyk

Zasiedziany od lat w DOBRYCH Star Warsach twórca zbyt długich zdań i złożonych opowieści, a także fan filmów inspirujących do dyskusji i gier, do których nie są potrzebne żadne inne osoby. W kinie lubi przede wszystkim mądre narracje i ciekawą kompozycję, a poza kinem dobre, płynne produkty, bezsensowne ciekawostki i czasem ludzi.

e-mail: k.kolodziejczyk@popkulturowcy.pl

Redaktor współprowadzący dział Filmy – Daniel Kurbiel

Uznaje zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Fan filmów psychologicznych, obyczajowych i horrorów, ale docenia też dobre kino akcji. Zamiast złożonych intryg i szokujących zwrotów akcji, w filmach szuka raczej dobrze napisanych postaci i świadomej reżyserii.

Redaktor współprowadzący dział Komiksy – Piotr Płażewski
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 247425678_278986763998879_3655663687689651949_n.jpg

Powiedz mi co lubisz, a ja Ci powiem czemu nie masz gustu.

Redaktor współprowadzący dział książki Karol Żołowicz

Zawsze chętny do dyskusji o popkulturze, fanatyczny bibliofil i miłośnik filmografii. Wychowany na horrorach ubiegłego wieku, obecnie rozmiłowany w literaturze fantastyki i grozy. Kocha Lovecrafta, filmy z Willemem Dafoe, ciszę oraz pączki bez nadzienia.

Redaktor Krystian Wierzbicki

Fan gier video, książek Sci-Fi, anime i mangi jak i wszelkich innych komiksów. W 2019 odkrył, że istnieją międzymiastowe konwenty więc stara się wpadać na co może. Wielki miłośnik serii One Piece, z piractwem posiadający związek już za młodu, gdy nabywał gry na Stadionie Dziesięciolecia do swojej przerobionej PlayStation 1

Redaktor Olga Sawicka

Uwielbia czytać książki z każdej półki. W wolnym czasie obejrzy dobry film albo zagra w grę na peceta. Lubi nie tylko te popularne rzeczy z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe. Ponadto interesują ją zjawiska zachodzące w fandomach i kulturze popularnej. Fanka tekstowych roleplayów, w których niegdyś aktywnie brała udział,

Wsparcie informatyczne – Redaktor Grzegorz Gawrysiak

Kiedyś były czasy, teraz to nie ma czasów. Szur. Marzy o zostaniu redneckiem.


Stali bywalcy portalu

Marta Bałażyk

Maniaczka horrorów, książek o psychopatach i mordercach, a także czarnej kawy oraz głaskania kotów.

Marcin Jóźwiak

Fan wszystkiego co słabe, głupie i kiczowate. Ogląda filmy w dużych ilościach (żeby nie powiedzieć nałogowo), nie ograniczając się do konkretnych gatunków czy reżyserów. W wolnych chwilach robi nieśmieszne memy i wymyśla opowiadania, wciąż obiecując sobie, że kiedyś je spisze. W jego pokoju jest więcej miejsca na figurki i komiksy niż na niego samego.

Łukasz Kopciński

Niezwykle zasmucony faktem, iż za sprawą poprawności politycznej popkultura w ostatnim czasie coraz wyraźniej zamienia się w poop-kulturę. Niemniej próbuje dalej ekscytować się nowymi doniesieniami na temat ulubionych franczyz, do jakich należą Star Wars, Pokemon, Transformers oraz superbohaterowie Marvela i DC. Zależnie od nastroju miota się między pasjami w postaci gier wideo, filmów, seriali, piłki nożnej i komiksów.

Damian Łukowiak

Najchętniej zamieszkałby w Stars Hollow, ale za bardzo boi się, że emo dziewczyna władająca czasem poświęci miasto dla swojej miłości. No i małe miejscowości często są narażone na atak psychopatów. Lewak, pisarz, aspirujący reżyser, a do tego podcaster, youtuber i Bóg jeden wie co jeszcze .

Maksymilian Spilski

Zapalony czytelnik książek, komiksów, mang, light novelek i ogólnie słowa pisanego. Posiadacz 2 Dan w prokrastynacji (bo nie chce mu się robić kolejnych testów poziomujących). Preferuje długie serie nad filmami.

Mateusz Ziółkowski

Fan innowacji, zarówno w kinie jak i we wszystkich odnogach popkultury, schematy i szablony omija szerokim łukiem. Zagorzały miłośnik literatury H. P Lovecrafta oraz szeroko pojętego horroru i makabry. W wolnych chwilach kolekcjonuje wszystko co się da i gra w rogaliki. Mimo wielu próśb, nie uzupełnił samodzielnie opisu i musiał to zrobić za niego naczelny…

Marcin Żbikowski

Człowiek o wielu twarzach z czego część tych twarzy ma wytatuowane na ciele. Uwielbia rozmawiać o filmach oraz odkrywać nowe „perełki” kinomatografii. Zagorzały fan technologii vr oraz każdego sprzętu na którym da się grać w gry.