Power On: The Story of Xbox – dokument o historii konsoli dostępny w sieci za darmo

Powstaje coraz więcej dokumentów o graczach, grach i gamedevie. Przykład mamy nawet na naszym rodzimym poletku, czyli Wszystko z nami w porządku. Tym razem jednak rzucimy okiem w inne rejony, znacznie szersze. Firma Microsoft wydała bowiem sześcioodcinkowy dokument o historii swojej konsoli, Power On: The Story of Xbox. Całość dostępna jest na YouTube za darmo.

Takich projektów nigdy za wiele. Zawsze warto jest popodziwiać, jak pewien pomysł znalazł swoją niszę i osiągnął międzynarodowy sukces. Szczególnie gdy chodzi o tak wielką firmę jak Microsoft. Już podczas konferencji z okazji 20-lecia konsoli, zapowiedzieli wypuszczenie dokumentu. Opowiada on o wszystkich chwilach, gdy hit Microsoftu był na rynku, tych dobrych i tych złych.

Zobacz również: Xbox Series S – recenzja konsoli!

Power On: The Story of Xbox dostępny jest na platformie YouTube za darmo. W dodatku, co polską część publiczności powinno zadowolić, całość otrzymała polskie napisy.

Źródło: YouTube

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze