Terror: Endless Night – premiera polskiej gry survival-strategy nadciąga

Gra strategiczna, która miała mieć swoją premierę już rok temu otrzymała wczoraj swoją pierwszą zapowiedź. Terror: Endless Night to tytuł powstały spod ręki polskiego studia programistycznego o nazwie Unseen Silence. Główną maksymą przewodzącą całej spółce jest stworzenie gier należących do segmentu premium. Czy najnowszy tytuł spełni oczekiwania rynku gier oraz wymagających graczy?

Kto nie wierzy, że w marcu bywa jak w garncu, niech wyjrzy przez okno… Lub poczeka na premierę gry Terror: Endless Night, którego akcja rozgrywa się na lodowatej Arktyce. Tytuł ten jest mrożącą krew w żyłach grą strategiczną mającą miejsce w XIX. wieku. Oprócz tego, jest on inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które opisane zostały chociażby w książce Terror Dana Simmonsa oraz przedstawione w serialu o tym samym tytule na platformie Amazon Prime.

Zobacz również: Popkulturowy przegląd miesiąca – najciekawsze premiery filmów, gier i komiksów marca

Poniżej możecie zapoznać się ze zwiastunem przedstawiającym grę Terror: Endless Night. Czym jest tak naprawdę strach? Ludzkie umysły nie zawsze są w stanie poradzić sobie podczas niesprzyjających warunków pogodowych, co będzie stanowiło swoiste wyzwanie dla gracza. Wcieli się on w rolę kapitana statku, którego załoga utknęła na bezkresnym morzu. Rozbicie się o lodowiec powoduje rosnące poczucie przerażenia oraz stresu, a tymczasem zasoby żywnościowe z dnia na dzień się kurczą. Twoim zadaniem będzie zapobiec wszechobecnemu szaleństwu oraz zagwarantowanie przeżycia swoim kamratom.

Oto oficjalny opis gry:

Terror: Endless Night to osadzona w XIX wieku turowa gra strategiczna. Zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia umieszcza nas na pokładzie statku, którego misją jest odnalezienie na Oceanie Arktycznym statków HMS „Erebus” i HMS „Terror” – dwóch okrętów Królewskiej Marynarki wysłanych na ekspedycję na Biegun Północny w celu znalezienia przejścia do Wschodniej Azji. To ty zostałeś wybrany do ekspedycji, jednak postanowiłeś oddać miejsce swemu synowi, aby mógł on zdobyć sławę. Teraz zaginął wraz z okrętami, a ciebie więzi zarówno skuta lodem powierzchnia oceanu, jak i przytłaczające poczucie winy.

Terror: Endless Night

Premiera gry nie jest jeszcze dokładnie znana, jednak możemy spodziewać się jej wydania w 2023 roku na platformie Steam.

Źródło: Materiały prasowe

Weronika Sweeleo Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze