Poznaliśmy datę premiery Darkest Dungeon II

Red Hook Studio podało datę premiery Darkest Dungeon II, kontynuacji ciepło przyjętego przez graczy RPG – a z elementami rougelike. Drużyna bohaterów wyruszy na nową, pełną trudów i niebezpieczeństw wyprawę jeszcze w tym roku. 

Pierwsza część Darkest Dungeon skupia się na drużynie bohaterów przemierzających ponurą krainę wypełnioną niebezpieczeństwami i odrażającymi potworami. Powodzenie wyprawy zależy nie tylko od uzbrojenia i umiejętności, lecz także stanu psychicznego poszczególnych członków drużyny. Mroczny klimat i oryginalne podejście do systemu walki, który bierze pod uwagę stopień poczytalności i cechy indywidualne postaci przyczyniły się do ogromnego sukcesu Darkest Dungeon

Zobacz również: Hi-Fi Rush – recenzja gry. Devil May Cry spotyka Patapony

Przez ostatnie lata Red Hook Studio pracowało nad drugą odsłoną RPG – a. Po długich miesiącach wyczekiwania gracze wreszcie dostali, to czego chcieli. Producenci ogłosili datę wydania nowej części Darkest Dungeon. Premiera Darkest Dungeon II nastąpi 8 maja. Gra będzie dostępna na Steamie i Epic Games Store. 

Darkest Dungeon II
Darkest Dungeon II / Steam

Fabuła Darkest Dungeon II ma opowiadać o apokalipsie i drużynie bohaterów, która wyrusza ku widniejącej na horyzoncie górze, gdzie może kryć się wybawienie. Po drodze czeka na nich wiele trudności i przeciwników do pokonania. Schemat rozgrywki ma przypominać ten z pierwszej części Darkest Dungeon, chociaż twórcy wprowadzili też szereg zmian i ulepszeń. Bohaterowie będą mogli nawiązywać między sobą relacje, pomagać niezależnym postaciom napotkanym podczas podróży czy poznawać nowe umiejętności i ścieżki rozwoju. 

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze