Obcy – prace nad serialem trwają pomimo strajku

Rozpoczęły się prace nad serialem Obcy. Z powodu strajków nie wszyscy aktorzy stawili się na początek zdjęć. Brytyjski związek zawodowy nie popiera strajku amerykańskich aktorów.

Na planie serialu Obcy pojawił się Alex Lawther znany z serialu The End of the F***ing World. Lawther jest członkiem związku zawodowego Equity, który jest brytyjskim odpowiednikiem strajkującego SAG-AFTRA. Według doniesień członkom Equity zabroniono opuszczać plan w ramach strajku, pod groźbą naruszenia umów.

Zobacz również: Sklonowali Tyrone’a – recenzja filmu. Zmarnowany potencjał

obcy
Fot. Bespin Bulletin

Trzej członkowie obsady – w tym Sydney Chandler, odtwórczyni głównej roli kobiecej – to członkowie SAG-AFTRY, pozostający w stanie strajku. W ramach wsparcia zmieniono harmonogram prac nad serialem, aby opóźnić ich udział. Sytuacja na planie Obcego jest przykładem wpływu strajku aktorów na prace nad powstającymi produkcjami.

Obrazek główny: Filmożercy.com.

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze