Nita wydaje debiutancki album Nitki

Już dziś premiera debiutanckiego albumu nity. Krążek Nitki zawiera takie utwory, jak Wars, Jak to może tak być, Zimna wojna oraz Gejsza. Dzisiejszej premierze towarzyszy singiel Specjaliści wraz z klipem w reżyserii Bartka Borkowskiego.

nita, a właściwie Anita Dudczak to debiutantka, którą z całą pewnością warto zapamiętać. Po latach szkolenia swojego warsztatu m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz prężnej działalności w social mediach, artystka wchodzi na rynek muzyczny pod szyldem wytwórni Kayax. Wokalista, tekściarka, kompozytorka, osobowość social mediowa i sceniczna tworzy swój własny, unikatowy styl.

Gatunkowo artystka porusza się między popem a alternatywą, nie bojąc się eksperymentować i poszukiwać wyjątkowych, unikalnych brzmień. Tekstowo – nita ironicznie traktuje społeczne stereotypy, wykorzystując przy tym także autoironię do opisywania własnych wad.

Zobacz również: Jon Batiste – World Music Radio – recenzja płyty

 

Nad albumem nita pracowała z Bartkiem Marszałkiem, który odpowiedzialny jest za produkcję utworów, a wspólnie z nitą – za teksty i muzykę. Sam proces tworzenia Nitek był dość spontaniczny. Single powstawały w nieregularnych odstępach, w zależności od inspiracji artystycznych. Wszystkie produkcje były przedpremierowo prezentowane na koncertach w całej Polsce, dając możliwość nicie obserwacji reakcji publiczności. To pozwoliło na dopracowanie kompozycji i sfinalizowanie krążka, który z pewnością poruszy emocje słuchaczy.

Nitki nie tylko oddają różnorodność artystki, ale także ukazuje jej szczerą oraz ekscytującą podróż po świecie muzyki. To hołd dla marzenia, które stało się rzeczywistością!

Obrazek główny: Fot. Dagmara Szewczuk // Kayax // materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze