Natalia Przybysz śpiewa z Mrozem o czymś innym i zapowiada premierę nowego albumu

Do sieci trafił właśnie utwór O czymś innym – wyjątkowy duet Natalii Przybysz i Mroza. Jest to trzecia zapowiedź albumu Artystki. Radosny, naturalny klip z udziałem fanów muzyków, wyreżyserowała Silvia Pogoda. Dziś również rusza preorder krążka Tam, którego premiera odbędzie się 13 października.

Album Tam to opowieść o wyjątkowych podróżach – dalekich i tych w głąb siebie. To także symbol fascynacji podróżami oraz wielką wodą, które u Natalii Przybysz zrodziły się po przepłynięciu Oceanu Atlantyckiego.

Przygoda z Tam zaczęła się na greckiej wyspie Hydra, na którą Artystka zabrała swój zespół: Jurka Zagórskiego (gitary, miks), Mateusza Waśkiewicza (gitary), Pata Stawińskiego (bas) i Kubę Staruszkiewicza (perkusja) oraz reżyserkę i fotografkę Silvię Pogodę. Nikt poza Natalią nie znał destynacji tej podróży aż do wejścia na pokład samolotu. I tak artyści na kilka tygodni wylądowali w studiu oraz domu twórczym – miejscu, które kiedyś było starą fabryką dywanów. Mieszkali, tworzyli i pracowali wspólnie, czego efektem jest większość utworów z płyty oraz sesja zdjęciowa i poligrafia.

Zobacz również: Kobieta – Wywiad z Madlen. Wykrzycz, wyśpiewaj, będzie Ci lepiej

Nagrania albumu dokończono już po powrocie z Hydry do Polski. Natalia Przybysz zdradziła, że do samego końca procesowi tworzenia tekstów towarzyszył jej szum morza – nawet na słuchawkach, w domowym zaciszu.

Tam to jedenaście piosenek albo przygód, wędrówek w różnych kierunkach. Sięganie dalej i dalej, albo bliżej i bliżej. Podróże, pejzaże i marzenia – te spełniane i te odległe, jak Japonia. Dużo tlenu i zimowej morskiej bryzy z greckiej wyspy Hydra, gdzie nagrywaliśmy ten album. Moja wizja, aby wyjechać w nieznane – bez pomysłów, szkiców ani swoich instrumentów, okazała się przygodą samą w sobie. Słychać wyobraźnię i umiejętności ludzi, nie programów czy presetów. Ta płyta to powrót do starej metody tworzenia i nagrywania albumów. Spędziwszy ze sobą 10 dni oraz 10 nocy stworzyliśmy coś, co jest zapisem uczuć i emocji, które na zawsze zmieniły nas jako przyjaciół, ale też jako twórców. – opowiada Natalia Przybysz.

Premiera albumu Tam zaplanowana jest na 13 października. Materiał ukaże się na nośnikach CD oraz LP. Wszystkie egzemplarze zamówione w przedsprzedaży posiadają autograf Natalii Przybysz.

Album Tam do kupienia w preorderze: https://www.sklepzmuzyka.pl/nataliaprzybysz/tam

Obrazek wyróżniający: Kayax // materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze