Oranżada – nowy singiel oraz zapowiedź nowego albumu

W tym roku Oranżada świętując swoje 20. lecie na scenie wydała swój piąty studyjny album Karma Tango. Zespół ogłasza właśnie wydanie kolejnego albumu, zapowiadając go singlem Idź do chmury. Tekst piosenki napisał Maciej Cieślak, który również zaśpiewał i zagrał na niej partię klawiszy. 

Cały album Salto będzie w stu procentach muzyką improwizowaną. Miks wykonał Maciek Cieślak. Płyta to 45 minut muzyki z pogranicza psychodelii i krautrocka wzbogacona wokalizami Mai Jaryczewskiej (prywatnie córka Krzysztofa Jaryczewskiego z Oddziału Zamkniętego).

Muzyka na płycie jest inspirowana włoskimi horrorami klasy B. Mieliśmy nagrać do kilkuminutowej sceny włoskiego horroru muzykę i zrobiliśmy ją w naszym improwizowanym stylu. Było to kilka podejść w sali prób, które od razu nagrywaliśmy. W końcu wyszło na to, że mamy materiał na całą płytę. Wysłałem te nagrania do Maćka Cieślaka i uznaliśmy, że materiał jest warty pokazania go szerszej – Robert Derlatka

Zobacz również: w.a.s.o.w.s.k.i FOTOPLASTYKON – recenzja spektaklu. Po co dzisiaj słuchać Wasowskiego?

Obrazek wyróżniający: Robert Derlatka // materiały prasowe

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Natalia Banaś

Dumna psia mama, miłośniczka dobrej muzyki, kina oraz lisów. Dla relaksu ogląda i czyta horrory. Wiecznie z głową w chmurach i napiętym kalendarzem. Swoje popkulturowe zachwyty oraz frustracje przelewa na Worspressa i wiadomości głosowe do znajomych. Kiedy nie odpisuje, próbuje zrobić Ghostface'a na szydełku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze