Dayseeker wyda akustyczny krążek REPLICA z coverami znanych utworów

Pochodzący z południowej Kalifornii zespół Dayseeker (Rory Rodriguez [wokal], Gino Sgambelluri [gitara], Ramone Valerio [bas] i Zac Mayfield [perkusja]), niedawno ogłosił swój nadchodzący akustyczny album Replica, który ukaże się cyfrowo 19 kwietnia i fizycznie 14 czerwca nakładem wytwórni Spinefarm.

Zespół udostępnił teledysk do coveru My Immortal Evanescence. Rodriguez tak mówi o singlu:

My Immortal to piosenka, którą kocham odkąd po raz pierwszy usłyszałem ją w liceum. Naprawdę zawsze chciałem zrobić jej cover, ale czas nie był odpowiedni, dopóki nie zaczęliśmy tego albumu. To z pewnością mój ulubiony cover, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy.

Okrojone, intymne wersje znanych fanom utworów podkreślają kunszt zespołu i pozwalają słuchaczom doświadczyć Dayseeker w zupełnie nowy sposób. Gościnnie na płycie pojawi się Lucas Woodland z Holding Absence i niezależna artystka Amber DeLaRosa.

Zobacz również: Najlepsze albumy 2024 roku

Replica  jest nieco nieoczekiwanym (ale mile widzianym) rezultatem konkretnego koncertu w 2022 r., kiedy sprzęt zespołu przegrzał się na Blue Ridge Rock Festival. Myśląc na nogach, Rodriguez chwycił gitarę akustyczną z furgonetki, podłączył ją i zagrał Without Me. Wkrótce przygotował pięć piosenek w locie, a tysiące fanów przybyło pod scenę.

Obrazek wyróżniający: materiały prasowe

Natalia Banaś

Dumna psia mama, miłośniczka dobrej muzyki, kina oraz lisów. Dla relaksu ogląda i czyta horrory. Wiecznie z głową w chmurach i napiętym kalendarzem. Swoje popkulturowe zachwyty oraz frustracje przelewa na Worspressa i wiadomości głosowe do znajomych. Kiedy nie odpisuje, próbuje zrobić Ghostface'a na szydełku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze