Oscary 2024 z najlepszą oglądalnością od lat!

Ostatnie Oscary na pewno zostaną zapamiętane w pozytywny sposób. Być może dzięki występowi Ryana Goslinga z piosenką I’m Just Ken, 96. ceremonia rozdania zaliczała największy wzrost oglądalności od lat. 

Tegoroczna gala została obejrzana przez 19,5 mln widzów. W porównaniu z zeszłym rokiem oglądalność wzrosła o 4%. Jednak wynik jest dalej czwartym najgorszym w historii rozdania złotych statuetek.

Popularność wydarzenia mogła wynikać ze sporego zainteresowania występem na żywo Ryana Goslinga z Barbie. Śmiało można powiedzieć, że moment śpiewania I’m Just Ken jest najlepiej wspominany przez wszystkich oglądających Oscary. Zamieszanie zrobili też John Cena, który pojawił się nagi na scenie oraz pies Messi z Anatomii upadku. Swoich zwolenników miała też informacja o powrocie do prezentowania nominowanych przez byłych zdobywców nagrody. Wygranie pierwszej statuetki przez Christophera Nolana za Oppenheimera również mogło mieć wpływ na pozytywny odbiór imprezy przez widownię.

Zobacz również: Strefa Interesów – recenzja filmu. Głusi na cierpienie

Źródło grafiki głównej: PATRICK T. FALLON/AFP/East News

Agata Czajkowska

Studentka pierwszego roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Fascynuje ją slasher, produkcje found footage oraz włoski nurt giallo. W przyszłości planuje nadrobić filmy niemieckiego ekspresjonizmu czy franczyzę Universal Monsters. Od kilku lat interesuje się sezonem nagród. W wolnym czasie chodzi do kina, a także uczy się szwedzkiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze