Przygotuj się na modlitwę – Indika już w maju!

Osobliwa przygoda nadciąga już niedługo na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5.

11 bit studios ogłasza, że INDIKA – jeden z najbardziej unikalnych projektów wydawniczych w dotychczasowej historii studia, doskonale wpisujący się w nurt znaczącej rozrywki – będzie dostępny na PC i konsolach od 8 maja. INDIKA, stworzona przez Odd Meter Studio, pozwoli graczom zanurzyć się w dwuznacznej, zwodniczej i skłaniającej do myślenia opowieści o wierze i własnej wartości.

Zobacz również: The Thaumaturge – recenzja gry. Gotta catch ’em all

W kwestii rozgrywki, INDIKA płynnie łączy narrację z zagadkami środowiskowymi i elementami platformowymi. Natomiast kwestii warstwy fabularnej porusza tematy rzadko spotykane w grach wideo. Czy Indika – prawdopodobnie niekonwencjonalna zakonnica – może wpłynąć na Boży plan? A może wszystko potoczy się dokładnie tak, jak chce siła wyższa, i jakikolwiek wysiłek aby to zmienić jest daremny?

I jest jeszcze Ilia. Pogrążony w grzechu, a mimo to twierdzący, że Bóg do niego przemówił. I najważniejsze – co z diabłem, który nieustannie czai się za ramieniem Indiki? Nieustannie szepcze o żalu i zaprząta jej głowę trudnymi, dającymi do myślenia pytaniami. Może niektóre z nich lepiej byłoby pozostawić bez odpowiedzi?

Premiera gry INDIKA zaplanowana jest na 8 maja na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5. Część dochodów z jej sprzedaży zostanie przekazana na pomoc dzieciom dotkniętym wojną na Ukrainie.


Fot. główna: materiały prasowe | 11 Bit Studios

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze