77 Blackout – Mahershala Ali i Tom Hardy z głównymi rolami

Tom Hardy i Mahershala Ali zagrają główne role w nadchodzącym thrillerze 77 Blackout.

Za 77 Blackout odpowiedzialny jest Cary Joji Fukunaga, który w 2021 roku wyreżyserował kolejną część przygód Jamesa Bonda, Nie czas umierać.  Tym razem Fukanaga nie tylko stał za kamerą, ale również redagował scenariusz, oryginalnie napisany przez Franka Johna Hughesa. Przy produkcji współpracują producent Oppehnehimer’a, Charles Roven, i Madison Weireter z Atlas Entertainment.

Zobacz również: The Old Oak – recenzja filmu. Empatia ponad podziałami

77 Blackout Nowy Jork
Fot. materiały archiwalne, Blackout 1977 Nowy Jork. Źródło: AP Newsroom

Akcja filmu rozgrywa się w 1977 roku, w nocy, podczas której w całym Nowym Jorku wysiada prąd. Pogrążone w całkowitym mroku miasto staje się idealnym gruntem dla wszelakich zbrodni. Na ulicach zapanowuje chaos i bezprawie, a pięciu cwanych gliniarzy opracowuje plan obrabowania trzech siedzib największych mafii: włoskiej, triad z Hongkongu oraz tej z Harlemu. Chcą tego dokonać tej jednej nocy. Jednak, kiedy miasto pogrąży się w chaosie, będą musieli najpierw przedrzeć się przez piekło. Jednym z przodujących motywów filmu będzie konfrontacja bohaterów z własną moralnością, na której odbiły się lata marnych zarobków i przepracowania.

Ali, najbardziej znany ze swoich oscarowych występów w Moonlight i Green Book, wcieli się w postać Raya Butlera, podczas gdy Hardy wcieli się w rolę Eddiego Boyle’a.


Fot. źródło grafiki głównej: Deadline

Monika Wójtowicz

Fanka klasycznego kina grozy, musicali i dramatów psychologicznych. Uwielbia superbohaterów, Doktora Who i fikcyjnych seryjnych morderców. W wolnych chwilach zaczytuje się we wszystkim, co wpadnie jej w ręce, tańczy Pole Dance, gra na gitarze i spaceruje z ukochanym psiakiem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze