Mikołaj Macioszczyk i Skota w nowym singlu – Zielono Mi

Mikołaj Macioszczyk wkracza na nieznane mu dotąd muzyczne ścieżki, a wszystko za sprawą duetu ze Skotą – debiutującym raperem z Bydgoszczy. Łączy ich nie tylko zamiłowanie do muzyki, ale także więzy rodzinne. Wspólnie nagrali utwór Zielono Mi, który ukaże się 24 maja. Co wyszło z tego połączenia?

Wysoka Trawa i Las to wielokrotnie pojawiający się wers w premierowym utworze, a tak samo brzmiał także jego pierwotny tytuł. Tak może brzmieć również opis krajobrazu mijanego podczas spaceru. I właśnie w taki spacer wybrali się Mikołaj Macioszczyk i Skota. Muzycznie spotkali się w połowie drogi, łącząc elementy popu i rapu, a nawet soulu i R&B.

Zobacz również: Billie Eilish – HIT ME HARD AND SOFT – recenzja albumu

Mikołaj Macioszczyk i Skota
okładka // Dominika Czaja

Podczas tej muzycznej wędrówki autorzy opowiadają historię złamanego serca – każdy swoją, i każdy w swój indywidualny sposób. Interpretacyjnego kleju tym opowieściom nadaje refren. Historia współpracy nad singlem rozpoczęła się i zakończyła w tym samym miejscu – zarys piosenki powstał podczas gdy autorzy szli zalesionym szlakiem. Po czasie powrócili do tego lasu, by nagrać teledysk.

Autorami tekstu są Mikołaj Macioszczyk i Skota. Realizacją bitu zajął się bydgoski producent OER. Wokale zostały nagrane w studiu 2115 w Bydgoszczy. Mix i master wykonał Dominik Nadzieja. Teledysk zrealizował Jacob Wizualizacje. Projekt powstał dzięki wsparciu miasta Bydgoszcz.

Fot. główne: materiały prasowe

Zuza Graczyk

Niewiele mówi, ale nadrabia pisaniem. Wszystkie pieniądze i czas wolny spędza na koncertach. Pasjonuje się przestarzałymi technologiami – uwielbia fotografię analogową i fizyczne kopie albumów muzycznych. W czasie wolnym czyta książki lub ogląda seriale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze