TOŃ prezentuje singiel Wdech / Wydech

TOŃ to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej, który łączy elementy stonera, psychodeli i post-punka z motywami ludowymi, leśnymi, aż po metalową ekstremę. Tworzą go przedsiębiorca z branży pogrzebowej, prawnik od prądu, nauczycielka śpiewu, pilotka boeingów i tłumacz z MTV.

Singiel Wdech / Wydech to utwór, który zapowiada wydanie debiutanckiej płyty zespołu. Pierwszy album zatytułowany Korzenie premierę będzie miał 14 czerwca. Zawierać będzie 8 utworów. Płytę zapowiadały również inne single: Odwilż, Las, głaz, ćma i Niesława. Zarejestrowany został w Nebula Studio przez Tomka Stołowskiego (Tides From Nebula), a większość z nich była zmiksowana i zmasterowana przez Maćka Karbowskiego (także TFN). Tytułowy utwór został zmiksował Robert Szydło (Mikromusic).

Zobacz również: Najciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce. Metallica, Justin Timberlake, Rod Stewart i więcej!

Utwór opowiada o stanie zagubienia i strachu przed nieznanym. O uczuciu, które towarzyszy Ci, kiedy nie pytasz już “czy”, a “kiedy” Twój świat się rozsypie. Wszystko jest w Twojej głowie, a świat dookoła po prostu trwa – był, jest i będzie.

Zespół TOŃ

Premierowy koncert promujący płytę Korzenie odbędzie się 14 czerwca w warszawskim klubie Hydrozagadka. TOŃ zagra wspólnie z gośćmi specjalnymi: Moriah Woods i Shagreen. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.

Fot. główne: materiały prasowe // Katarzyna Miszczak

Zuza Graczyk

Niewiele mówi, ale nadrabia pisaniem. Wszystkie pieniądze i czas wolny spędza na koncertach. Pasjonuje się przestarzałymi technologiami – uwielbia fotografię analogową i fizyczne kopie albumów muzycznych. W czasie wolnym czyta książki lub ogląda seriale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze