Eminem nawiązuje do klasycznego Without Me w nowym singlu Houdini

Eminem zdradził niedawno, że latem na rynku pojawi się jego dwunasty album The Death of Slim Shady (Coup De Grâce). Artysta prezentuje zapowiadający go singiel Houdini.

Teledysk jest bezpośrednim nawiązaniem do wspomnianego Without Me. Po przejściu przez tajemniczy portal Eminem z 2002 roku ląduje w przyszłości. W zrealizowanym w komiksowym stylu klipie gościnnie wystąpili m.in. 50 Cent, Pete Davidson, Dr. Dre, Snoop Dogg i Alchemist, ponadto zobaczymy w nim dwóch Eminemów – współczesnego i tego sprzed ponad dwóch dekad.

Zobacz również: Najlepsze albumy 2024 roku

W kawałku Houdini raper odwołuje się do swojego klasycznego singla Without Me z 2002 r. Zgadnij, kto wrócił, kto znów wrócił / Shady znowu tu jest, powiedz znajomym – słyszymy w nowym singlu. Wyprodukowany przez współpracującego z Eminemem od lat Luisa Resto Houdini zawiera cytaty z utworu Abracadabra Steve Miller Band, natomiast w tekście raper nawiązuje do Megan Thee Stallion i głośnego swego czasu incydentu, w wyniku którego artystka została postrzelona.

W ostatnich dniach na instagramowym profilu Eminema pojawiła się rolka nagrana z iluzjonistą Davidem Blaine’em. W materiale zapowiadającym premierę singla raper zadeklarował: – W ostatniej sztuczce sprawię, że moja kariera zniknie.

Fot. główne: materiały prasowe // Universal Music Polska

Zuza Graczyk

Niewiele mówi, ale nadrabia pisaniem. Wszystkie pieniądze i czas wolny spędza na koncertach. Pasjonuje się przestarzałymi technologiami – uwielbia fotografię analogową i fizyczne kopie albumów muzycznych. W czasie wolnym czyta książki lub ogląda seriale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze