Czy Xboxy nie będą już wysyłane do serwisu? Right to Repair może wszystko zmienić!

Microsoft może być pierwszą tak odważną firmą, która wychodzi naprzeciw potrzebom graczy (i trochę środowiska, jak tłumaczą niektórzy). Firma poważnie rozpatruje Right to Repair – inicjatywę mającą na celu zmienić zasady serwisowania, naprawy i konserwacji sprzętów elektronicznych.

Rynkowy tytan w kwestii oprogramowania i rozrywki elektronicznej rozpatruje społeczną inicjatywę non-profit Right do Repair jako wartą rozważenia. Miałaby ona udostępnić użytkownikom pewien zakres schematów sprzętów elektronicznych, aby w optymalny i swobodny sposób umożliwić naprawdę niektórych usterek samodzielnie. Dotąd coś takiego było wprost nie do pomyślenia – firmy wychodziły, że czego się konsument dotknie – to zepsuje! Dlatego też w dużej ilości sprzętów elektronicznych są specjalne elementy, które trwale zmieniają się, gdy np. obudowa była otwierana.

Zobacz również: O matko, kolejny reboot Krzyku? Serio?

Dużo wskazuje jednak na to, że przedsięwzięcie pochwalone przez administrację Joe Bidena ma szansę się przebić, gdy już sztab pracowników Microsoftu zbierze stosowne dane. Mają one ocenić czy Prawo do Naprawy faktycznie będzie służyło większemu dobru – chodzi tu także o dobro dla środowiska.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com / grafika: reddit

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze