Squid Game na celowniku polskiego Ministerstwa Edukacji

Squid Game cieszy się globalną popularnością. Produkcja ta stała się pierwszym koreańskim serialem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych programów telewizyjnych Netflixa na całym świecie. Mimo popularności wokół serialu krąży dużo kontrowersji. Minister Edukacji, Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie.

Squid Game to południowokoreański serial telewizyjny. Swoją premierę miał na platformie Netflix 17 września 2021 roku. Serial spotkał się z uznaniem krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes 91% z 45 recenzji serialu jest pozytywnych, a jego średnia ocena to 8,2/10.

Zobacz również: Squid Game – recenzja pierwszego sezonu. Traumatyczne zabawy.

Serial jest od 16 roku życia i zawiera dość brutalne i drastyczne sceny. W polskich szkołach zauważono odtwarzanie gier i scen zawartych w serialu. Produkcją zainteresował się nawet Minister Edukacji,  Przemysław Czarnek, który ma zamiar sprawdzić poziom przemocy w rzeczonym serialu. Tak wypowiedział się o Squid Game:

Przyznam się szczerze, że nie miałem okazji obejrzeć jeszcze tego serialu. Moje dzieci również go nie widziały. Jednak po apelach nauczycieli i rodziców, nasz resort przyjrzy się tej produkcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z kuratorami, którzy będą badać ten problem. Takie treści nie powinny mieć miejsca 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze