Jim Jones – Leonardo DiCaprio w roli lidera zbrodniczej sekty?

Leonardo DiCaprio wcieli się w rolę przywódcy sekty „Świątynia Ludu” w kolejnym filmie produkcji MGM. Tytuł owego filmu to Jim Jones. DiCaprio miałby zagrać kaznodzieję, który pod koniec lat 70. zainicjował słynne masowe samobójstwo, które miało miejsce w Gujanie.

Informacje dotyczące zagrania przez DiCaprio roli wciąż pozostają niepotwierdzone. Wiadomo jednak, że aktor będzie producentem filmu i wyprodukuje go za pośrednictwem swojej własne firmy, Applan Way, Drugą producentką będzie Jennifer Davisson. Scenariusz do filmu Jim Jones powstały dzięki Scottowi Rosenbergowi, znanego z filmów takich jak Przeboje i podboje, czy Con Air – lot skazańców.

Zobacz również: Wybrane produkcje Marvela już niedługo dostępne w wersji IMAX na Disney+  

Film opowiada o tytułowym Jimie Jonesie, który założył sektę Świątynia Ludu w roku 1955 w Indianapolis. Okrzyknął ją całkowicie zintegrowaną kongregacją, która promuje chrześcijański socjalizm. W latach 70. otwarcie odrzucił on tradycyjne chrześcijaństwo. Dodatkowo twierdził, że jest bogiem. Rok 1974 to założenie osady Jonestown w Gujanie i zachęcenie dużej ilości ludzi do zamieszkania z nim w tym mieście. Propagował on ideę raju wolnego od ucisku rządu USA.

Zobacz również: Pogromcy duchów: Dziedzictwo – powrót starej ekipy na finałowym zwiastunie

Doniesienia związane z łamaniem praw człowieka spowodowały, że rząd amerykański w listopadzie 1978 roku wysłał delegację pod przewodnictwem przedstawiciela USA – Leo Ryana. Wraz z czterema towarzyszami został zastrzelony przez zwolenników Jonesa. Strzelanina wywołała w Jonesie chęć zaaranżowania masowego samobójstwa swoich zwolenników. Ten pomysł zakończył się śmiercią 918 członków komuny, w tym 304 dzieci. Zbiorowe samobójstwo zostało wykonane poprzez wypicie napoju Flavor Acid, który nasączony był cyjankiem.

Źródło: Twitter/cdn.wallpaperinhd.net

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze