Scorsese z biografią zespołu Grateful Dead. Jonah Hill w roli głównej

Reżyser Martin Scorsese dopiero niedawno skończył pracę na planie produkcji Killers of the Flower Moon, a już teraz startuje z kolejnym filmem. Będzie do biografia rockowego zespołu Grateful Dead. W filmie główną rolę zagra Jonah Hill.

Killers of the Flower Moon, nad którym pracował Scorsese, to film skupiający w sobie takie gwiazdy jak Leonardo DiCaprio, Robert De Niro oraz Jesse Plemons. Reżyser po zakończeniu tego projektu nie czekał długo ze znalezieniem nowego zajęcia. Będzie on tworzył go ponownie we współpracy z platformą Apple TV+. Scorsese stanie więc za kamerą filmowej biografii. Opowiadać będzie ona o wcześniej wspomnianym zespole Grateful Dead z ameryki, założonej w 1965 roku.

Zobacz również: Pam & Tommy – Teaser serialu Hulu już w sieci

Pierwszoplanową rolę w filmie otrzymał Jonah Hill. Scorsese pracował już z nim na planie Wilka z Wall Street. Hill będzie odgrywał więc rolę założyciela zespołu, Jerry’ego Garcie. Na chwilę obecną nie znamy szczegółów dotyczących fabuły produkcji. Nie wiadomo również na którym okresie z długiej działalności zespołu skupi się reżyser.

Zespół Grateful Dead został założony w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Wpisywał się on w popularny wtedy ruch hippisowski. Muzyka grupy opierała się na rocku psychodelicznym, który brzmieniem miał przypominać halucynacje. Frontman i założyciel grupy, Jerry Garcia, jest uznany za ojca chrzestnego jam rocka. Grateful Dead zajął 57 miejsce w rankingu 100 artystów wszech czasów.

Zobacz również: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – specjalne wydanie filmu z okazji 20-tej rocznicy powstania

Scenariuszem do filmu zajmą się Scott Alexander oraz Larry Kraszewski. Wśród producentów znajdą się sam Scorsese i Jonah Hill oraz Rick Yorn z LBI Entertainment. Podobno Apple nabyło również prawa do wykorzystywania w filmie wszystkich utworów zespołu.

Źródło: Twitter/orissapost.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze