Chrono Cross – Crossover krokiem do remastera?

Niektóre marki po prostu zasługują na odświeżenie. Jedną z takich niewątpliwie jest Chrono Cross — kultowy jRPG z pierwszego PlayStation. Niedawno pojawiły się plotki, że gra ma otrzymać pełnoprawny remaster. Doniesienia o crossie z Another Eden: The Cat Beyond Time and Space podsyciły plotki. 

Japońskie RPG ma wielu fanów na całym świecie. Ten specyficzny system rozgrywki (choć dla wielu toporny i nużący) odcisnął piętno w historii gamingu. Bezsprzecznie jedną z produkcji, która się do tego przyczyniła był Chrono Cross. Wydana przez Square Enix w 1999 gra opowiada o chłopaku imieniem Serge. Przenosi się on między dwoma wymiarami czasoprzestrzennymi, by w świecie pełnym wszelkich fantazji zwalczyć takich antagonistów jak superkomputer F.A.T.E, czy Pożeracza Czasu. Gra zyskała wielkie uznanie i szybko zyskała status kultowej. Wszystko wskazuje na to, że wydawca Square Enix nie porzucił marki i szykuje dla graczy coś dużego.

Zobacz również: Growing Up – recenzja gry. Kurde, wciągnąłem się

Another Eden: The Cat Beyond Time and Space to darmowe RPG dostępne na smartfony i PC. Odpowiada za niego legenda gatunku jRPG, Masato Kato, który jest również twórcą Chrono Cross. Dość niedawno na Redditcie pojawiła się informacja, że w plikach gry pojawiły się ścisłe nawiązania do gry z PlayStation 1. Jak się potem okazało, były one prawdziwe. 4 grudnia odbędzie się live-stream, który oficjalnie zapowie i przedstawi crossover tych dwóch produkcji. Warto jednak wspomnieć, że informacja ta zbiega się wręcz równocześnie z rzekomymi plotkami o powstawaniu remastera gry. Co więcej, ma być on tak zaawansowany, że będzie go można nazywać mianem pełnoprawnego remake’a. Wersja pojawić się ma na PC, PS4 i Nintendo Switch.

Zobacz również: Battlefield 2042 – recenzja gry. Jak dobrze, że już nie będę musiał w to grać

A new collaboration is on the way… and it’s….?! from AnotherEdenGlobal

Źródło: Gematsu

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze