Limit w kinach do 30% – nowe obostrzenia

Wraz z rosnącymi zakażeniami COVID-19 wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Na dzisiejszej konferencji Minister Zdrowia zapowiedział poszerzenie obowiązujących obecnie obostrzeń, które będą obowiązywały od 15 grudnia.

Od pierwszego grudnia został zmniejszony limit osób z 75% na 50%. Tyczy się to lokali gastronomicznych, kościołów, obiektów sportowych, a także kin i teatrów. Mimo chwilowej stabilizacji zakażeń, liczby nie spadają, a zagrożenie nowym wariatem Omikron jest bardzo duże.

W związku z tym Niedzielski przekazał, że konieczne jest wprowadzenie większych obostrzeń. Zdecydowano zmniejszyć limit osób przebywających w ośrodkach sportowych, restauracjach, kościołach i placówkach kultury. W kinach będzie można sprzedać tylko 30% biletów, z czego nie dotyczy to osób zaszczepionych. Właściciele lokali będą zobowiązani do weryfikacji certyfikatów osób przebywających w obiektach. Od 15 grudnia także zostanie wprowadzony zakaz spożywania napojów i przekąsek.

Duże ograniczenia w salach kinowych stawia pod znakiem zapytania duże premiery kinowe. Przypomnijmy, że w ciągu następnych 3 tygodni zbliżają się głośne premiery filmów. Są to m.in.: Spider-Man Bez drogi do domu, Matrix Zmartwychwstanie oraz Licorize Pizza.

Dzisiejszego dnia odnotowano 19 366 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 172 osoby, a 21 550 osób jest hospitalizowanych.

Źródło: Materiały prasowe/Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze