Znamy datę otwarcia parku tematycznego studia Ghibli

Studio Ghibli już wcześniej zapowiadało, iż planuje wydać najnowszy owoc swojej twórczości. Tym razem jednak miałaby się ona przenieść poza obszar filmowy, bowiem studio tworzy swój własny park tematyczny pokroju Disneylandu. No właśnie, tylko czy to oznacza nowego konkurenta dla paryskiego lunaparku?

Studio Ghibli, znane przede wszystkim z takich produkcji jak Sprited Away: W krainie bogów, Mój sąsiad Totoro czy Ruchomy zamek Hauru już wkrótce będzie mogło pochwalić się nowym dobytkiem w swojej kolekcji. Jednak nie tej związanej ze światem filmów anime, a wykraczającej znacznie szerzej poza cyfrowy świat.

Zobacz także: Nowa karcianka Konami podbija Steam!

Już tej jesieni, a dokładniej pierwszego listopada otworzy się fantastyczny park rozrywki otaczający się w uniwersum twórcy Hayao Miyazakiego. Będzie on atrakcją miasta Nagoja, które dzieli lekko ponad 3 godziny jazdy pociągiem od samego centrum Tokio. Informacja odnośnie dokładnej daty otwarcia została podana na oficjalnym profilu Studia Ghibli na Twitterze.

Zobacz także: Kangurek Kao powraca! Zwiastun oraz data premiery nowej gry

Budowa całego parku rozpoczęła się już na początku 2019 roku, a jego teren sięgać będzie aż 200 hektarów. Jest to zdecydowanie pokaźny obszar na osadzenie aż pięciu stref tematycznych, która będą się od siebie znacząco różnić. Pierwsza z części poświęcona anime Mój sąsiad Totoro zostanie dopuszczona do użytku wraz z otwarciem parku. Kolejne, osadzone w świecie Ruchomego zamku Hauru, Księżniczki Mononoke oraz Podniebnej poczty Kiki zobaczymy najwcześniej w 2023 roku.

Źródło: Materiały prasowe/ Twitter

Weronika Sweeleo Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze