Rusza otwarty casting do nowej adaptacji Akademii Pana Kleksa!

Ruszają pierwsze stacjonarne castingi do nowego filmu Macieja Kawulskiego (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, Jak pokochałam gangstera) na motywach kultowej Akademii Pana Kleksa.

Bohaterowie filmów o Kleksie poszukiwani W sobotę i niedzielę, 12 i 13 lutego w Bajce Pana Kleksa w Katowicach odbędą się pierwsze stacjonarne castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie fabularnym na motywach Akademii Pana Kleksa. Poszukujemy młodych aktorów w wieku 8-15 lat, zarówno dziewczynek, jak i chłopców bez względu na doświadczenie przed kamerą.

Zobacz również: Sing 2 – recenzja filmu. Miałam ciarki!

Otwarte castingi są w Polsce rzadkością, dlatego spodziewamy się ogromnego zainteresowania. Chcemy dać szansę każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w aktorstwie. Dobrze się do tego przygotowaliśmy. Na młode aktorki i aktorów będzie czekało aż 8 ekip filmowych. Planujemy spotkać się z ponad 2000 kandydatów i kandydatek – mówi Maciej Kawulski, reżyser Akademii Pana Kleksa. Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa. Dystrybucją w Polsce zajmie się NEXT FILM.

Zobacz również: Kaczogród, tom 14 – recenzja komiksu. Mania wielkości, święta i kakofonia Donalda

Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Jak wziąć udział w castingu? Aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo uczestników wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja online na wybrany dzień i godzinę. Po zarejestrowaniu na stronie www.bajkapanakleksa.pl uczestnicy otrzymają mailowo wejściówkę oraz sceny do przygotowania. Castingi odbędą się 12 i 13 lutego w Bajce Pana Kleksa w Fabryce Porcelany w Katowicach przy ul. Porcelanowej 23. Potrwają od godz. 10:00 do 19:00. Zapraszamy kandydatów z opiekunem prawnym. Adres strony do rejestracji na casting: www.bajkapanakleksa.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Król Bajdocji

Szczerze? Nie jest to dobry pomysł. Pewnych rzeczy nie powinno się robić w ogóle.