Thunderbolts – Marvel szykuje film o drużynie antybohaterów

Czas na Suicide Squad w wersji MCU. Marvel szykuje produkcję o słynnym teamie.

Wczoraj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od portalu Deadline, że Marvel przygotowuje pełnometrażowy film o drużynie Thunderbolts. W komiksach była to rządowy tajny oddział, uformowany z groźnych złoczyńców, antybohaterów i przeciwników superherosów. Drużyną najczęściej dowodził Baron Zemo, którego w Marvelu wcielił się Daniel Bruhl, oraz generał Ross, portretowany przez nieżyjącego już Williama Hurta. Drużyna, podobnie jak Oddział Samobójców w DC Comics wykonywała dla rządu niebezpieczne misje, poza wiedzą superbohaterów. Informacja ta oznacza, że wiele niewykorzystanych do tej pory w pełni bohaterów i złoczyńców z MCU odnajdzie swój nowy „dom”.

Zobacz również: Prey – zwiastun produkcji trafił do sieci

Spekulacje na temat powstania drużyny Thunderbolts w Kinowym Uniwersum Marvela powstają już od pewnego czasu. Sugestie na ten temat widzieliśmy w kilku produkcjach. Zaczynając od sceny po napisach Black Widow, czy wątku rozpoczętego w Falcon and Winter Soldier. Widzieliśmy tam jak kobieta nawiązuje znajomości z Yeleną, siostrą Natashy Romanoff, czy Johnem Walkerem, przez krótką chwilę „nowym Kapitenem Ameryką”. Raz padło także zdanie „Witaj w drużynie”. Co dowodzi, że persona formuje pewien tajemniczy oddział. Powracające co pewien czas postacie takie jak Baron Zemo, czy Abomination również sugerują, że Marvel ma na nich jakiś pomysł.

Zobacz również: Ranking filmów Marvel Cinematic Universe

Póki co nie wiemy niestety zbyt wiele na temat produkcji. Reżyserią zajmie się Jake Schreier, a scenariusz przygotuje Eric Pearson. Nie znamy niestety szczegółów na temat tego, które postacie z Marvela wejdą w skład tytułowej drużyny. Niemal pewne jest, że wspomniana wcześniej Yelena Belova, czy US Agent będą jej członkami. Możliwy jest również powrót Barona Zemo. Czy jednak dane nam będzie zobaczyć w niej również Deadpoola, czy Punishera, którzy również byli częstymi gośćmi w oddziale generała Rossa?

Punisher i Deadpool w oddziale Thunderbolts

Według zapowiedzi ze strony studia, produkcja filmu Thunderbolts ma rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze