Najlepsze filmy animowane dla dzieci

Mieliśmy już bajki Disneya, a teraz czas na bajki innych wytwórni, które zdecydowanie warto obejrzeć ze swoimi pociechami! Animacja przeszła naprawdę spore zmiany na przełomie wieków. Przede wszystkim, film animowany przestał się kojarzyć wyłącznie z bajkami dla dzieci i stał się nieco bardziej różnorodnym gatunkiem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i w stylu, który lubi – dla ułatwienia, przygotowaliśmy dla was poniższe zestawienie. Oto najlepsze filmy animowane dla dzieci!


Zobacz również:

Najlepsze polskie filmy, część I: 1929-1969

Najlepsze parodie filmowe

Najlepsze seriale HBO

Najlepsze filmy lat 90-tych


Seria Asterix… (1967-2018)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Seria filmów o dzielnym Galu i jego przyjacielu, Obelixie. Dotychczas na przestrzeni ponad 50 lat, światło dzienne ujrzało dziewięć filmów animowanych z kultowym duetem bohaterów.


Dzielna pani Brisby (1982)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Polna myszka musi uciekać wraz z rodziną przed farmerem, który chce zaorać pole na którym mieszka. Wspomagana przez kruka i grupę superinteligentnych szczurów laboratoryjnych dzielna matka walczy o przeniesienie domu w bezpieczniejsze miejsce.

The Transformers: The Movie (1986)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Akcja filmu rozgrywa się w roku 2005. Trwająca od milionów lat wojna domowa pomiędzy Autobotami, a Decepticonami, teoretycznie zbliża się do końca. Ich siły się wyrównały, Autoboty wypędziły Decepticony z Ziemi i zbudowały na niej swoje miasto. Teraz planują odbicie macierzystej planety, Cybertron, z rąk wrogów.


Amerykańska Opowieść (1986)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Fievel jest młodą rosyjską myszką. Oddzielił się od rodziców podczas podróży do Ameryki, czyli krainy, o której myszki z Europy bardzo marzą, gdyż krąży opinia, że nie ma tam kotów. Kiedy sam trafia do nowego, wielkiego świata ma nadzieję, że odnajdzie rodzinę. Zawiera nowe przyjaźnie, bawi się, a czasami ucieka przed kotami, których się tu nie spodziewał.


Dzielny mały toster (1987)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Mieszkający w górskiej wiosce chłopiec przeprowadza się pewnego dnia do wielkiego miasta. Grupa domowych sprzętów, tęskniąc za swym właścicielem, postanawia go odnaleźć. Pod przewodnictwem dzielnego Tostera, odkurzacz Kirby, elektryczny koc Blankee, Radio i Lampa wyruszają w pełną niebezpieczeństw i przygód drogę. Miasto okazuje się być bardzo niebezpieczne dla małych przyjaciół. Zagrażają im zbieracze złomu i inni źli ludzie. Jednak dzielne domowe urządzenia nie poddadzą się łatwo.


Pradawny Ląd (1988)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Dawno temu, w czasach grzmiących wulkanów i zagrażających życiu trzęsień ziemi, malutki bracheozaur – Liliput nagle zostaje sam. Wyrusza więc w podróż aby odnaleźć legendarną Wielką Dolinę i po drodze spotyka cztery inne młode dinozaury. Podczas ich wyprawy przez dziki i nieprzyjazny kraj mali śmiałkowie spotykają głodne drapieżniki i podejmują niebezpieczne wyzwania. Zdobywają nowe doświadczenia i poznają jak ważna jest przyjaźń.


Wszystkie Psy Idą Do Nieba (1989)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Pies Charlie prowadził niezbyt ciekawy i dobry żywot. Był właścicielem dobrze prosperującego kasyna. Jednakże było ono solą w oku jego konkurenta – psa Carface’a, który doprowadził do zniszczenia kasyna i śmierci Charliego. Charlie wylądował w Niebie, ale tylko dlatego, że wszystkie psy tam idą po śmierci. Charlie podstępem kradnie swój zegar życia i wraca na ziemię, gdzie teraz gdy posiada zegar jest praktycznie nieśmiertleny. Wie jednak, że za to co zrobił grozi mu pójście do Piekła. Wkrótce, na ziemi, spotyka swojego wiernego towarzysza, niezbyt rozgraniętego psa Itchy’ego. Wraz z nim i małą osieroconą dziewczynką, zdobywa pieniądze na planowaną zemstę na Carface’ie. Doprowadza to do wojny psich gangów, a Charlie musi tylko pilnować swojego zegaka, natomist Itchy zmienia się pod wpływem Dziewczynki i powrotu Charliego także dostrzega inne możliwości życiowe…


Dolina Paproci (1992)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Nietoperz Batty, Crysta, Pips i Żuczki muszą uratować swój tajemniczy świat przed złym, diabolicznym Hexxusem. Crysta, ignorując ostrzeżenia przyjaciół, wyrusza na wyprawę poza granice Doliny Paproci. Poznaje Zaka – prawdziwego człowieka. Zak pomagał przy niszczeniu Doliny, lecz ujrzawszy jej prawdziwe piękno i poznawszy jej magię postanawia ją ocalić. Jednak może już być na to za późno…


Księżniczka Łabędzi (1994)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Dawno, dawno temu w świecie cudownych baśni były dwa królestwa, których władcy postanowili wydać za siebie swoje dzieci. Zanim jednak dzielny Derek odkrył urok Odetty, musiało upłynąć dużo czasu. Wykorzystał to zły czarownik Rothbart, który uprowadził księżniczkę, zamienił w pięknego łabędzia i uwięził na ukrytym wśród lasów jeziorze. Co wieczór w świetle księżyca Odetta odzyskuje swą postać, ale gdy zbliża się świt – na nowo zamienia się w łabędzia. Co noc Rothbart prosi ją o rękę – jeśli się zgodzi, zły czar pryśnie, ale czarownik zostanie władcą jej królestwa. Czy księżniczce wystarczy wytrwałości? Czy Derek odszuka ją wśród lasów? Czy pokona przebiegłego Rothbarta?


Władca Księgi (1994)

najlepsze filmy animowane dla dzieci

Pewien chłopiec podczas pobytu w bibliotece publicznej w tajemniczy sposób dostaje się do przedziwnego świata fantasy, horroru i przygody. Jest prowadzony przez trzy książki, walczy jednak o powrót do swojego domu. Czeka go po drodze wiele przygód.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze filmy animowane dla dzieci na następnej stronie


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze