Silent Hill powraca? Konami zapowiedziało specjalną prezentację!

Seria Silent Hill ma powrócić po wieloletniej przerwie. Konami zapowiedziało właśnie specjalne wydarzenie, które zaplanowane zostało na środę. Według plotek jest na co czekać.

Gracze od dłuższego czasu czekali na nową produkcję spod szyldu Silent Hill. Po odejściu Hideo Kojimy z Konami, i anulowaniu produkcji P.T, fani martwili się, że słynne miasteczko już nigdy nie powróci. Na szczęście Konami zapowiedziało właśnie specjalne wydarzenie poświęcone marce. Prezentacja ma odbyć się 19 października o godzinie 23:00 czasu polskiego.

Według pojawiających się plotek jest na co czekać, ponieważ podczas prezentacji mamy dostać zapowiedź nie jednej, a kilku produkcji. Pojawić ma się także polski akcent.

Zobacz również: Mecenas She-Hulk – recenzja serialu. Zielono mi…

Według dostępnych przecieków, podczas pokazu mamy zobaczyć remake Silent Hill 2, który zajmować ma się polskie studio – Bloober Team. Nowa wersja kultowej produkcji zaoferuje nie tylko odświeżoną grafikę. Zmianom ulegną także zagadki środowiskowe oraz samo zakończenie gry. Według plotek, remake Silent Hill 2 ma być czasowym tytułem ekskluzywnym dla PlayStation. Pierwsze przecieki na ten temat pojawiły się już w maju. Po za odświeżonym Silent Hill 2, prawdopodobnie zostanie pokazana epizodyczna przygodówka w stylu Until Dawn, za którą odpowiadać ma Annapurna Interactive.

To jednak nie koniec niespodzianek. Plotki sugerują, że mają trwać prace nad kolejną, pełnowymiarową odsłoną cyklu. We wrześniu natomiast głośno było o zarejestrowaniu przez Konami znaku handlowego Silent Hill: The Short Message. Produkcja ta ma łamać czwartą ścianę, wysyłając graczom w losowych momentach e-maile, czy sms-y.

Zobacz również: Silent Twins – recenzja filmu. Dobrze się milczy w miłym towarzystwie

To jednak nie koniec dobrych wieści z obozu japońskiego wydawcy. Według najnowszych plotek, Konami ma w planach nowe gry z serii Castlevania oraz Metal Gear Solid. Nie pozostaje zatem nic innego jak czekać na pokaz Japończyków aby przekonać się jak dużo prawdy jest w tych plotkach, Pokaz Konami odbędzie się w najbliższą środę.

Adam Kaczorowski

Hiszpański pisarz - eseista. Fan Rockstara i Leonardo DiCpario. Niedoszły aktor i scenarzysta. Ktoś mu kiedyś powiedział, że całkiem wychodzi mu pisanie, więc zaczął pisać - z marnym skutkiem. Wszyscy kłamią.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze