Bob Chapek zwolniony z Disneya – Bob Iger powraca na stanowisko CEO

Takich niedzielnych informacji nikt się nie spodziewał. Bob Chapek żegna się z rolą CEO w Disneyu. Mamy wielki powrót. 

Bob Chapek oficjalnie zwolniony. Nowym dyrektorem generalnym The Walt Disney Company pozostaje powracający na swoje stanowisko Bob Iger, który po dwuletniej przerwie zasiądzie ponownie na fotelu prezesa. Jego nowa kadencja nie potrwa zbyt długo, bo kontrakt podpisał na zaledwie 2 lata. Nowy CEO otrzymał dwa główne cele do zrealizowania w najbliższym czasie: wyznaczenie nowego strategicznego kierunku firmy, który pozwoli wrócić Disneyowi na odpowiednie tory oraz dokładna współpraca z zarządem w celu znalezienie swojego następcy.

Jestem głęboko zaszczycony, że poproszono mnie o ponowne przewodzenie temu niezwykłemu zespołowi, z jasną misją skupioną na kreatywnej doskonałości, aby inspirować pokolenia poprzez niezrównane, odważne opowiadanie historii.

     – Bob Iger

Zobacz równieżDziwny świat – recenzja filmu. Książęta Disneya

Czym zawinił Bob Chapek? 

W 2022 roku akcje Disneya spadły łącznie o 41 procent, co jest najgorszym wynikiem w przeciągu całego roku, lecz to nie wszystko za co krytykowany jest Chapek. Niejednokrotnie zaszedł fanom Disneya, jak i swoim własnym pracownikom, czy nawet aktorom za skórę. Zaczynając od publicznej wojny ze Scarlett Johansson, która na jego szczęście zakończyła się wcześniejszą pozasądową ugodą. Przyczyną konfliktu było niezadowolenie aktorki z powodu wprowadzenia Czarnej Wdowy jednocześnie do kin, jak i na Disney+. Według aktorki, która miała otrzymać dodatkową wypłatę zależną od zarobków filmu, nie było nic wspomniane o równoczesnej premierze na Disney+. Także głośną sprawą, o której trąbiło się niejednokrotnie było milczenie Chapeka w sprawie ustawy powszechnie nazywaną Don’t Say Gay. Doprowadziło to do m.in. strajków pracowników koncernu Disneya.

Dziękujemy Bobowi Chapekowi za jego służbę dla Disneya w ciągu długiej kariery, w tym nawigowanie firmy przez bezprecedensowe wyzwania związane z pandemią. Doszliśmy do wniosku, że w miarę jak Disney rozpoczyna coraz bardziej złożony okres transformacji branży, Bob Iger jest wyjątkowo usytuowany, aby poprowadzić firmę przez ten kluczowy okres.

                                                                                                                                               -zarząd Disneya

disney

Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze