Star Wars: Visions powróci z drugim sezonem

Disney+ i Lucasfilm potwierdzają kilka szczegółów dotyczących kontynuacji Gwiezdne Wojny: Wizje, w tym kiedy pojawią się odcinki i które studia je stworzą.

Zapowiedź drugiego sezonu pojawiło się za pośrednictwem wspólnego oświadczenia Disney+ i Lucasfilm.  Potwierdza ono, że drugi sezon Star Wars: Visions zadebiutuje 4 maja 2023 roku, co oznacza, że zbiegnie się z obchodami Dnia Gwiezdnych Wojen. Oświadczenie ujawnia również, że drugi sezon animowanej antologii serialu będzie liczył dziewięć odcinków (tyle samo co jego poprzednik), które zostaną wyprodukowane przez następujące międzynarodowe studia: El Guiri, Cartoon Saloon, Punkrobot, Aardman, Studio Mir, Studio La Cachette, 88 Pictures, D’art Shtajio (we współpracy z Lucasfilm Ltd.) oraz Triggerfish.

Zobacz również: Star Wars: Visions – recenzja serialu. Czy moc jest silna w tym anime?

Tytuły odcinków są następujące: „Sith” (El Guiri), „Screecher’s Reach” (Cartoon Saloon), „In the Stars” (Punkrobot), „I Am Your Mother” (Aardman), „Journey to the Dark Head” (Studio Mir), „The Spy Dancer” (Studio La Cachette), „The Bandits of Golak” (88 Pictures), „The Pit” (D’art Shtajio i Lucasfilm Ltd.) oraz „Aau’s Song” (Triggerfish). James Waugh, producent wykonawczy serialu powiedział:

Jesteśmy tak dumni, że możemy ujawnić skład studiów, które zgromadziliśmy. Każda krótkometrażówka jest niesamowita, pełna serca, wyobraźni i wartości, które sprawiają, że historie są ze świata Star Wars – a wszystko to przy jednoczesnym wypróbowaniu śmiałych, nowych sposobów postrzegania tego, czym może być historia Star Wars.

Zobacz również: Najgorsze filmowe sequele

Gwiezdne Wojny: Wizje (oryg. Star Wars: Visions) to amerykańsko-japoński, antologiczny serial anime, tworzony dla amerykańskiej platformy Disney+, osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, jednak niebędący częścią kanonu. Premiera odbyła się 22 września 2021.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze