James Cameron udowadnia – Jack z Titanica musiał umrzeć

Kontrowersja Titanica i śmierci Jacka nie cichnie mimo upływu lat. Widzowie uparcie twierdzą, że Jack mógł zmieścić się na drzwiach obok ukochanej. Po upływie 25 lat James Cameron wypuszcza dokument, w którym udowadnia zasadność zakończenia swojego hitu.

Dokument Titanic: 25 Years Later With James Cameron zadebiutuje w National Geographic, następnie 6 lutego pojawi się na platformie Hulu. Reżyser ujawnia, że od czasu premiery wykonano szereg badań z profesjonalistami, aby potwierdzić, że Jack nie mógł przeżyć zatopienia statku. Na potrzeby badań stworzono tratwę i zatrudniono kaskaderów o identycznej masie ciała jak Leonardo di Caprio i Kate Winslet na planie filmu. Kaskaderów zaopatrzono w czujniki i przetestowano wiele metod. James Cameron twierdzi, że w każdym scenariuszu Jack musiał umrzeć.

Zobacz również: Podejrzana – recenzja filmu. Odkąd zobaczyłem Ciebie

Reżyser twierdzi, że naukowe badania i eksperymentu w obecności specjalistów powstały, aby raz na zawsze rozstrzygnąć ciągnące się latami spekulacje. Czy dokument przekona rzesze ludzi niezadowolonych z zakończenia Titanica? Zobaczymy.

Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze