Powstanie film oparty na The Backrooms – wyreżyseruje go ten sam twórca, czyli 17-latek!

The Backrooms otrzymają swój własny film. Reżyserem zostanie 17-letni Kane Parsons!

The Backrooms to popularna seria krótkometrażowych filmików na anglojęzycznym YouTube stworzona przez 17-letniego Kane’a Parsonsa. Młody reżyser czerpał na nią inspirację z creepypast, czyli krótkich, fikcyjnych historii, które zostały opublikowane na stronie 4chan w 2019 roku. Jego pierwsza ponad 9-minutowa produkcja z tej serii zadebiutowała na platformie YouTube 7 stycznia 2022 roku i stała się viralem na całym świecie. Filmiki były na tyle popularne, że na ich podstawie zaczęto tworzyć nowe gry, a teraz spodziewamy się nawet pełnometrażowego filmu.

Zobacz również: Co powinien zawierać dobry horror?

Kane Parsons, mający zaledwie 17 lat – wyreżyseruje film na podstawie scenariusza Roberto Patino. Na literacki projekt dzieła filmowego trzeba będzie poczekać do wakacji. To wtedy może rozpocząć się praca na planie filmowym i pierwsze zdjęcia zakulisowe. Obsada produkcji na razie pozostaje nieznana bądź niewybrana, lecz znamy cały zespół producencki. Są to nie byle jakie nazwiska, ponieważ dwie wielkie firmy łączą ze sobą siły i zajmą się wspólnie nowym projektem. 21 Laps oraz Atomic Monster podejmą się tego wyzwania przy sfinansowaniu przez Chernin Entertainment i A24. Producentami zostaną Shavn Levy, Dan Cohen i Dan Levine wraz z Jamesem Wanem i Michaelem Clear’em oraz Roberto Patino. Judson Scott i Chris White będą producentami wykonawczymi, a nadzorować cały projekt będzie Alayna Glasthal.

Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze