Stan Bruce’a Willisa się pogarsza

Rodzina aktora postanowiła podzielić się informacjami na temat legendarnego aktora.

Niecały rok temu, świat obeszła informacja, iż Bruce Willis cierpi na demencję. Rodzina aktora postanowiła poinformować fanów o rozwoju sytuacji, a ten – niestety – nie jest optymistyczny. We wpisie na Instagramie możemy przeczytać, że stan aktora się pogarsza. Jednocześnie krewni Willisa mają nadzieję, iż dziennikarze skupią się nie na samej tragedii gwiazdy Szklanej Pułapki, lecz na rozpowszechnianiu wiedzy o tym, czym jest demencja.

Zobacz również: Wieloryb – recenzja filmu. W tranie prawda

Otępienie czołowo-skroniowe (FTD – frontotemporal dementia) to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a która może dotknąć każdego. U osób poniżej 60 roku życia FTD jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ postawienie diagnozy może trwać latami, choroba ta jest prawdopodobnie znacznie bardziej rozpowszechniona niż nam się wydaje. Obecnie nie istnieją żadne metody leczenia tej choroby, ale mamy nadzieję, że w najbliższych latach to się zmieni. Mamy nadzieję, że wraz z postępem choroby Bruce’a, uwaga mediów skupi się na rzuceniu światła na tę chorobę, która wymaga większej świadomości i badań.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze