Twórcy The Day Before walczą z kontrowersjami i potwierdzają datę premiery

A wszystko to w dzienniku deweloperskim opublikowanym na ich kanale na YouTube.

The Day Before boryka się ostatnimi czasy ze sporymi problemami. Produkcję niejednokrotnie posądzano już o plagiat, z czego jak dotychczas jej deweloperzy bronili się dość nieudolnie, zwalając winę na brak działu marketingu, a następnie niezbyt dyskretnie sugerując, iż internauci rozpowszechniają kłamstwa oraz szkodzą tym samym twórcom gry. Nikomu nie trzeba chyba wyjaśniać, że PR-owo ten ruch był dla studia oraz ich nadchodzącej gry wprost fatalny. I wygląda na to, iż samo Fntastic też wreszcie to zauważyło, ponieważ ostatnio postanowiło podjąć jeszcze jedną, tym razem bardziej udaną próbę wykaraskania się z kłopotliwej sytuacji.

Zobacz również: The Last of Us, part 1 – recenzja gry

Opublikowany przez studio filmik co prawda nie odnosi się już do trailera pełnego scen łudząco przypominających inne gry, ale za to dość zgrabnie podważa drugi z często powtarzających się zarzutów – twierdzenie, iż The Day Before to tak naprawdę nieistniejący projekt-widmo. Dana Soltangazinova, członkini zespołu do spraw komunikacji Fntastic, opowiada w ów materiale o czteroletniej historii tworzenia oraz przemian gry. W tle zaś miga nam sporo fragmentów gameplayu zarówno ze starej, jak i nowej wersji tytułu. Oprócz tego dostajemy też między innymi porównania poprzednich oraz obecnych modeli postaci czy broni. Może nie są to tak całkiem niepodważalne dowody na istnienie gry, ale w mojej opinii – dość przekonujące.

Nagranie potwierdziło także zapowiadaną datę premiery. The Day Before ukaże się na rynku 10 listopada 2023 roku. Zagrać w nie będziemy zaś mogli na Playstation 5, Xbox Series X/S oraz pecetach.

Źródło: YouTube

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze