The Invincible – zwiastun gry na podstawie powieści Stanisława Lema

Polskie studio Starward Industries zapowiedziało grę The Invincible w 2020 roku. Dziś możemy się przyjrzeć najnowszemu zwiastunowi produkcji.

The Invincible, oparty na powieści Niezwyciężony Stanisława Lema to najnowszy projekt, za którego odpowiada studio Starward Industries. Jest to kolejny przykład adaptacji gry na podstawie książek z gatunku fantastyki. Najbardziej znanym a jednocześnie udanym jest oczywiście seria Wiedźmin od CD PROJEKT RED. Testerzy już teraz twierdzą, że gra prezentuje się przyzwoicie i nie mamy powodów do obaw.

Zobacz również: Wieloryb – recenzja filmu. W tranie prawda…

O czym opowiada oryginalny Niezwyciężony?

Niezwyciężony to powieść z gatunku science fiction poruszająca częsty u Lema temat kosmicznych eskapad. Tytułowy krążownik podąża tropem statku Kondor, z którym została utracona łączność. Ślad prowadzi ku odległej planecie Regis III, na pierwszy rzut oka będącej jedynie jałowym pustkowiem.

Załoga Niezwyciężonego odnajduje na miejscu budynki stworzone przez obcą cywilizację. Okazuje się, że planeta jest zamieszkana przez miniaturowe roboty, które niszczą wszelkie życie. Choć rozmiarem można przyrównać je do ziemskich owadów, mogą być śmiertelnie niebezpieczne, ponieważ mają dostęp do technologii pozwalającej wpływać na ludzkie mózgi.

Żródło: Tania Książka, IGN

Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze