Ród smoka – serial najprawdopodobniej powróci w 2024 roku

W swoim wywiadzie dla Variety dyrektor generalny HBO i HBO Max, Casey Bloys, potwierdza, że Ród smoka najprawdopodobniej powróci w 2024 roku. Termin jednak nie jest dokładnie znany. Bloys potwierdza jednak, że prequel Gry o tron nie będzie kwalifikował się do nagród Emmy w 2024 (okres kwalifikacyjny kończy się 31 maja 2024 roku). Możemy się zatem spodziewać, iż smoki powrócą najwcześniej latem 2024 roku. 

Dyrektor HBO zdradza, że dobry scenariusz to dla niego priorytet. To na nim opiera się czas powstawania nowych tworów. W wywiadzie twórca przypomina jak skomplikowany i czasochłonny był proces tworzenia serialu o Targaryenach.

Pamiętajmy, że aby stworzyć Ród smoka (…) opracowaliśmy wiele pokazów, nakręciliśmy pilota, opracowaliśmy kilka scenariuszy i w ten sposób otrzymaliśmy Ród smoka. Aby to powtórzyć należy włożyć tyle samo wysiłku. (…) Nigdy nie wiadomo, co się sprawdzi (…). Nie jestem przeciwny jakiejkolwiek liczbie seriali. Prawdopodobnie istnieje naturalny limit tego, ile fani chcą, ale jestem otwarty na każdy, o ile czujemy się naprawdę dobrze ze scenariuszami i perspektywami dla serialu.

Zobacz również: Ród smoka – recenzja 1 sezonu. Obietnica czegoś wielkiego… tylko czy nie aby na wyrost?

Oprócz kolejnego sezonu Rodu smoka, HBO planuje również spin-off o Jonie Snow. Dyrektor stacji nie ma jednak żadnych nowych informacji na temat serialu. Prace nad historią wciąż trwają.

Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze