Shazam! 2 z nowym zwiastunem. Czy film należy do nowego DCU?

W Internecie swój debiut zaliczył zwiastun Shazam! 2: Gniew Bogów przeznaczony na azjatycki rynek. Przy okazji warto również spojrzeć, że zawiera on w sobie wcześniej niepokazywane sceny.

Shazam! 2 to najnowsza kinowa premiera ze świata komiksów DC. Szefowie uniwersum DC, czyli James Gunn i Peter Safran nie potwierdzili oficjalnie czy postać sportretowana przez kontrowersyjnego w ostatnim czasie Zahary’ego Levi’a pojawi się jeszcze w ramach filmowego świata DC. Głównymi wrażliwymi kwestiami związanymi z aktorem są jego komentarze na temat szczepionek, a także szydzenie z Britney Spears. Na temat dalszej obecności postaci Shazama w DCU wypowiedział się również reżyser filmu David F. Sandberg. Jest on jednak zdania, że postać ta nie znajduje się w planach Gunna i Safrana i będzie to jej ostatni raz na ekranach kin. Wszystko ze względu na to iż w filmie nie poczyniono żadnych zmian aby dopasować go do nowego kierunku kinowego świata DC, a skoro Shazam nie ma związku z nowymi planami jest to równoznaczne z tym, że nie ma w nich dla niego miejsca.

Zobacz również: Ant-Man i Osa: Kwantomania – recenzja filmu. Marvel is dead

Komentarz reżysera:

 Nie zmienialiśmy niczego. Skończony film został oddany w październiku ubiegłego roku, więc tuż przed tym jak oficjalnie zaczęli pracować. Jasne, czasem po czasie dodaje się sceny na ostatnią chwilę, ale w tym przypadku nic takiego nie było. To samodzielna historia. Powiedzieli mi, że w żaden sposób nie wpływa ona na przyszłość ich planów dla DC, więc nie ma powodu, by coś zmieniać.

Na Twitterze dodał też ważne słowa: Shazam! 2 nie będzie częścią uniwersum, jeśli film okaże się klapą.

Tymoteusz Łysiak

Entuzjasta popkultury, który najpewniej zamiast kolejnego "Obywatela Kane" wolałby w kinie więcej produkcji w stylu "Toksycznego mściciela". Fan dziwności, horroru, praktycznych efektów, kociarz, psiarz i miłośnik ludzi. W grach lubujący się w satysfakcjonującym gameplay'u. Życie teatrem absurdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze