Możliwy serial na podstawie gry Hogwarts Legacy

Franczyza związana z Harrym Potterem żyje i ma się całkiem dobrze. Dowodem na to jest chociażby najnowsza gra akcji RPG osadzona w świecie wykreowanym przez J.K. Rowling. Możliwe, że w przyszłości będziemy mogli nie tylko zagrać w Hogwarts Legacy, ale także obejrzeć serial na podstawie tej gry.

O Hogwarts Legacy tłumaczonej u nas jako Dziedzictwo Hogwartu zrobiło się głośno na długo przed premierą gry. Głównie dzięki prowadzonej przez producentów kampanii marketingowej, która umiejętnie podsycała ciekawość i stare sentymenty fanów Harrego Pottera. Swoje zrobiły też kontrowersje wokół osoby J.K. Rowling. RPG, pomimo prób bojkotu przez niektóre środowiska, okazał się prawdziwym sukcesem. Pod względem popularności pobiła nawet najlepszą grę poprzedniego roku – Elden Ring oraz wiele innych znanych tytułów. Zgodnie z zasadą kuj żelazo, póki gorące, Warner Bros. Games dało nam do zrozumienia, że w najbliższych latach możemy spodziewać się kolejnej gry z tej serii. Jednak na Hogwarts Legacy chcieliby zarobić nie tylko jego twórcy.

Zobacz również: Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu. Nostalgia, ach nostalgia…

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy / Avalanche Software

Serwis Giant Freakin Robot donosi, że HBO Max planuje stworzyć serial z historią osadzoną w świecie Harrego Pottera. Niewykluczone, że powstanie on na podstawie Hogwarts Legacy. Projekt obecnie  znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji, dlatego na ten moment trudno stwierdzić w jakim stopniu fabuła będzie zbliżona do tej z gry ani kto trafi do obsady aktorskiej. Należy wziąć pod uwagę również to, że na razie żadne oficjalne źródło nie potwierdziło uzyskanych przez serwis informacji. Dopóki więc przedstawiciele HBO nie zabiorą głosu można traktować to jako plotki i niepotwierdzone przecieki. Podobne pogłoski od dłuższego czasu krążą o ekranizacji Przeklętego Dziecka będącego sequelem Harrego Pottera i opowiadającego o synu głównego bohatera. Jak informuje The Sun, prace nad filmem zostały wstrzymane z powodu skupienia się na serii Fantastyczne Zwierzęta, ale po latach powrócono do tego pomysłu.

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze