The Thaumaturge – zapowiedź RPG osadzonego w czasach zaborów

Studio Fool’s Theory zaprezentowało izometryczną grę RPG nad którą obecnie pracuje. Akcja The Thaumaturge rozgrywa się w Warszawie z początków XX wieku, kiedy to miasto znajdowało się pod rosyjskim zaborem. Twórcy uchylili rąbka tajemnicy odnośnie fabuły i udostępnili krótki trailer. 

Fool’s Theory zajmuje się remakiem pierwszej części Wiedźmina, co jednak nie przeszkadza studiu w tworzeniu własnych produkcji. Takim oryginalnym projektem jest The Thaumaturge, wcześniej znane jako Vitriol. Gra zapowiada się na izometryczne RPG z akcją osadzoną w XX – wiecznej Warszawie, w czasach gdy Polska znajdowała się jeszcze pod zaborami. Na ulicach tętniącego życiem miasta spotkamy rosyjskich żołnierzy, żydowskich kupców czy polskich mieszczan. Odwiedzimy wystawną imprezę wyższych sfer, a także ciemne zaułki Pragi w których czają się gotowe nas obrabować rzezimieszki. Wszystko to w klimatach ezoteryki i dawno minionych czasów.

Fabuła skupia się na Taumaturgach – osobach specjalizujących się w oswajaniu ezoterycznych istot zwanych Salutorami. Każdy Salutor może być wykorzystany nie tylko do walki, ale również do manipulowania nastrojami i zamiarami innych ludzi. Taumaturgia pozwala jej użytkownikom wpływać na zmiany w otaczającym ich świecie, ale sama w sobie pozostaje mocą, którą należy posługiwać się ostrożnie.

Zobacz również: Wiedźmin. Ronin. Tom 1 – recenzja komiksu. Youkai Geraltowi niestraszne

The Thaumaturge
The Thaumaturge / Steam

Twórcy gry chcą stworzyć RPG z rozbudowaną fabułą, unikalnym podejściem do turowej walki, systemem rozwoju postaci i mechaniką śledztw. W trakcie rozgrywki będziemy mogli oswajać Salutory i korzystać z ich niezwykłych umiejętności w trakcie starć z przeciwnikami oraz eksploracji świata. Inny ważny element gry to niejednoznaczne moralne wybory, które wpłyną na naszą postać i bieg wydarzeń. Nie znamy póki co datu premiery The Thaumaturge. Twórcy udostępnili za to krótki, klimatyczny trailer. 

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze