Złote Maliny rozdane! Blondynka „tryumfatorem”, Tom Hanks wśród nagrodzonych

11 marca 2023 roku odbyła się 43. gala rozdania Złotych Malin, czyli nagród dla najgorszych dzieł i twórców przyznawanych przez Golden Raspberry Award Foundation. Łącznie wręczono nagrody w 10 kategoriach, nie obyło się jednak bez małej kontrowersji.

Rozdano Złote Maliny! Nominacje do słynnej antynagrody ogłoszono 22 stycznia 2023 roku. Wśród nominowanych znalazł się również polski akcent w postaci dwóch filmów opartych o prozę Blanki Lipińskiej czyli 365 dni: Ten dzień oraz Kolejne 365 dni. W tym roku nagrodę dla najgorszej aktorki pierwszoplanowej kapituła wręczyła… sama sobie. Jest to odpowiedź na falę krytyki, która spadła na GRAF po nominacji zaledwie 12-letniej Ryan Kiery Armstrong za rolę w Podpalaczce. Młodą artystkę przeproszono i podjęto decyzję, że odtąd nominowane będą jedynie osoby pełnoletnie.

Zobacz również: Elvis – recenzja filmu. Audiowizualna uczta, którą koniecznie trzeba zobaczyć w kinie

Niekwestionowanym „zwycięzcą” jest Blondynka, która otrzymała dwie statuetki, za najgorszy scenariusz oraz najważniejszą – najgorszy film. Co ciekawe, odtwórczyni głównej roli, Ana De Armas, ma szansę odebrać Oscara właśnie za jej występ w „docenionej” produkcji. Oberwało się również Tomowi Hanksowi, który wraca z dwiema statuetkami czy Jaredowi Leto. A kto zgarnął pozostałe Złote Maliny? Oto lista nagrodzonych:

Najgorszy film: Blondynka

Najgorszy scenariusz: Blondynka

Najgorszy reżyser: Machine Gun Kelly oraz Mod Sun za Good mourning

Najgorsza aktorka pierwszoplanowa: GARF za pomyłkę w nominacji

Najgorszy aktor pierwszoplanowy: Jared Leto za Morbiusa

Najgorsza aktorka drugoplanowa: Adria Arjona za Morbiusa

Najgorszy aktor drugoplanowy: Tom Hanks za Elvisa

Najgorszy prequel, remake, plagiat lub sequel: Pinokio w reżyserii R. Zemeckisa

Najgorsza ekranowa para: Tom Hanks i jego „obciążona lateksem twarz”

Nagroda odkupienia: Collin Farrell za Duchy Inisherin

Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze