Universal Music Group przejmuje Hyperion Records

Universal Music Group (UMG) ogłasza przejęcie renomowanej brytyjskiej wytwórni muzyki klasycznej – Hyperion Records.

Firma Hyperion Records, założona w 1980 roku, dołączy do portfolio znanych na całym świecie firm zajmujących się produkcją nagrań muzyki klasycznej, na czele z Deutsche Grammophon, firmą założoną w 1898 roku.

Wyjątkowa i wyróżniająca się tożsamość Hyperion Records wzmocni zaangażowanie i długoterminowe inwestowanie UMG w rozwój talentów oraz budowanie karier artystów działających na polu muzyki klasycznej. Zachowując swoją unikalną tożsamość w dziedzinie muzyki klasycznej, Hyperion Records pozostanie niezależną wytwórnią płytową obok Decca Classics i Mercury KX, w ramach Universal Music UK, wiodącej brytyjskiej firmy muzycznej.

Zobacz również: Najlepsze albumy 2023 roku

Wielokrotnie nagradzana, niezależna wytwórnia muzyki klasycznej została założona przez nieżyjącego już Teda Perry’ego i jest zarządzana od ponad 20 lat przez jego syna Simona, który pozostaje dyrektorem zarządzającym.

Hyperion jest domem dla tak wybitnych artystów, jak Marc-André Hamelin, Angela Hewitt, Sir Stephen Hough, Alina Ibragimova, Steven Isserlis, Dame Emma Kirkby, Steven Osborne, Takács Quartet i wielu innych.

Firma poświęca się prezentowaniu wysokiej jakości nagrań muzyki klasycznej wszystkich stylów i wszystkich okresów od XII wieku do XXI wieku, a szeroki katalog jej nagrań jest w dużej części unikalny. W ciągu 43 lat swego istnienia w Hyperion Records ukazało się prawie 2500 płyt.

Zobacz również: Przegląd muzyczny: odkrywamy nowości #1

Od ponad czterech dekad Hyperion Records jest wzorem artystycznej doskonałości, tworząc pionierskie – często – nagrania o ogromnej wartości kulturowej i poszerzając muzyczne horyzonty melomanów na całym świecie.

Od przełomowego albumu A Feather On The Breath Of God, który otworzył wszystkim uszy na XII-wieczne piękno twórczości Hildegardy z Bingen, firma jest stworzyła wiele cennych projektów fonograficznych, uzyskując liczne nagrody muzyczne, w tym czterokrotnie prestiżową nagrodą Gramophone Record of the Year w latach 1996-2010, a także Gramophone’s Label of the Year. Hyperion otrzymał również nagrodę Best Label Award przyznawaną przez MIDEM’s Cannes Classiques Awards, przyznawaną przez jury złożone z redaktorów wiodących międzynarodowych magazynów poświęconych muzyce klasycznej.

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze