Gra o tron: Ród smoka – mniej odcinków w 2. sezonie. Dlaczego?

Pierwszy sezon serialu Gra o Tron: Ród Smoka liczył dziesięć odcinków. Kontynuacja będzie liczyła o dwa mniej. Z czym jest to związane?

Gra o Tron: Ród Smoka to prequel znanego serialu HBO. Akcja dzieje się 300 lat przed poznanymi wydarzeniami z oryginalnej serii. Opowiada o losach Targaryenów, ich sukcesach i porażkach. Portal Deadline doniósł, że najnowsza odsłona będzie liczyć 8 odcinków, czyli o dwa mniej niż poprzednik. Mimo że scenariusz został napisany, musiał zostać przepisany, by zmieścić się w określonym limicie.

Zobacz również: John Wick 4 – recenzja filmu. Zasłużone laury

Ród Smoka
Fot. Materiały prasowe

Jako że w HBO zmieniło się szefostwo, wiele osób snuło domysły, że być może chodzi o cięcie kosztów przez Warner Bros Discovery. Jednak rzecznik prasowy platformy zdementował te plotki, zaznaczając, że chodziło tylko o kwestie fabularne. Serial może liczyć nawet 4 sezony, a na ten moment włodarze dali światło na sezon drugi i trzeci. Zdjęcia do kontynuacji chwalonego i wysoko ocenianego Rodu Smoka mają rozpocząć się niedługo w Wielkiej Brytanii.

Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze