Mortal Kombat 1 – pierwsza zapowiedź!

WARNER BROS. GAMES OGŁASZA MORTAL KOMBAT 1!

Warner Bros. Games ogłosiło premierę gry Mortal Kombat 1, zupełnie nowego tytułu z serii uznanej franczyzy Mortal Kombat, w ramach której sprzedano ponad 80 milionów kopii gier i która zadebiutowała ponad 30 lat temu. Gra została przygotowana przez wielokrotnie nagradzane studio NetherRealm Studios. Nadchodząca gra to odrodzenie uniwersum Mortal Kombat, które zostało utworzone przez Liu Kanga – boga ognia. W grze pojawią się nowe wersje kultowych postaci, które nigdy wcześniej nie pojawiły się w grach. Mortal Kombat 1 w wersji pudełkowej zadebiutuje 19 września 2023 na konsolach PlayStation®5 (PS5™), Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch™.

Zobacz również: Star Wars Jedi: Ocalały – recenzja gry. Najlepsze Gwiezdne Wojny ostatnich lat?

Charakterystyczny dla gatunku tryb fabularny autorstwa NetherRealm wraca z porywającą, kinową narracją. Tryb obejmuje nieoczekiwane zwroty związane z kultowymi rywalizacjami i oryginalne historie z rozbudowaną obsadą legendarnych wojowników, m.in. Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Kung Lao, Kitana, Mileena, Shang Tsung, Johnny Cage i nie tylko. Mortal Kombat 1 wprowadza również wojowników Kameo – wyjątkową listę współpracujących postaci, które mogą pomagać podczas pojedynków, zwiększając możliwości graczy podczas rozgrywki.

 

Tak o projekcie wypowiedział się Ed Boon, dyrektor kreatywny NetherRealm Studios i współtwórca Mortal Kombat:

Mortal Kombat 1 to nowy początek dla franczyzy. Jesteśmy bardzo podekscytowani dzieląc się oryginalną historią i nowym podejściem do klasycznych postaci z naszymi fanami. Wprowadzamy także system wojowników Kameo, dzięki któremu aktywujemy wyjątkową listę współpracujących postaci. Mamy nadzieję, że już niedługo pokażemy tę funkcję, a także inne nowe elementy gry.

Od jutra, 19 maja, gra Mortal Kombat 1 będzie dostępna w przedsprzedaży na wszystkich platformach, na których zostanie wydana*, w tym:

  • Edycja standardowa będzie dostępna w wersjach fizycznych na platformach PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.
  • Edycja premium będzie dostępna w wersjach fizycznych na platformach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Ta edycja będzie zawierać treść edycji standardowej i pakiet bojowy, wczesny dostęp do gry od 14 września i 1250 smoczych kryształów (waluty w grze). Pakiet bojowy będzie zawierał skórkę postaci Johnny’ego Cage’a, podobnego do sławnego aktora i mistrza sztuk walki, Jean-Claude’a Van Damme’a (treść dostępna w chwili premiery), wczesny dostęp do sześciu nowych grywalnych postaci (treść dostępna po premierze) i pięciu nowych wojowników Kameo (treść dostępna po premierze).
  • Edycja Kollektor będzie dostępna w wersji fizycznej u wybranych sprzedawców wyłącznie na platformy PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Obejmuje ona całą zawartość edycji premium, wczesny dostęp, a także 16,5-calową rzeźbę Liu Kanga przygotowaną przez COARSE. Rzeźba jest inspirowana skórką postaci w grze, do tego edycja będzie zawierać trzy wyjątkowe wydruki, stalowe pudełko i 1450 dodatkowych smoczych kryształów (w sumie 2700).

Wszystkie osoby zamawiające grę w przedsprzedaży otrzymają Shanga Tsunga jako grywalną postać. Wszystkie osoby zamawiające grę na platformy PlayStation 5 i Xbox Series X|S otrzymają również dostęp do wersji beta, która będzie dostępna od sierpnia 2023.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze